انتصاب غلامرضا رخشنده به عنوان معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه شیراز باعث اعتراضات گسترده فعالان دانشجویی شده است.

غلامرضا رخشنده در دوره محمود احمدی‌نژاد معاون دانشجویی دانشگاه شیراز بوده. او در آن زمان با ده‌ها فعال دانشجویی برخورد و آن‌ها را به کمیته انضباطی معرفی کرده است.

تحولات چند ماه اخیر نشان می‌دهد تلاش‌هایی در جریان است تا فضای امن دانشگاه شیراز برای فعالیت‌های فرهنگی و سیاسی به یک فضای امنیتی تبدیل شود.

شماری از تشکل‌های دانشجویی دانشگاه شیراز در بیانیه‌ای مشترک ابراز نگرانی کرده‌اند که با این انتصاب، فضای فرهنگی و فعالیتی دانشجویان «امنیتی» شود.

این تشکل‌های دانشجویی گفته‌اند برنامه پاکسازی دانشگاه شیراز از مدیران اصلاح‌طلب و اعتدالگرا از چندی قبل آغاز شده است.

سید سبحان تقوی، فعال سابق دانشجویی در دانشگاه شیراز گفته است: «تغییرِ بی‌تأخیر فرد منصوب شده می‌تواند از دو قطبی شدن و رادیکالیزه کردن فضای دانشگاه که سود هیچ فرد و گروه و جریانی در آن نیست جلوگیری کند. در غیر این صورت‌ ای بسا با شروع ترم جدید دامنه اعتراض‌ها بالا بگیرد.»

تقوی همچنین گفته است: «نمی‌توان فردی را در رأس مسئولیت فرهنگی و دانشجویی دانشگاهی به قدمت و وسعت دانشگاه شیراز گذاشت که با کار فرهنگی یک‌سره بیگانه است یا دانشجویان از مدیریت ایشان در مدت دانشجویی خود، خاطرات خوبی در ذهن ندارند.»

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com