بعضی از افسردگی‌ها خود را به صورت همیشه خواب بودن، غذا نخوردن، شرکت نکردن در فعالیت‌ها یا احساس اینکه شخص دوست دارد بمیرد، نشان نمی‌دهند. مواقعی وجود دارد که افراد افسرده در ظاهر یک زندگی عادی و سالم دارند، اگرچه این ظاهر تنها یک توهم است. در باطن، این افراد در حال رنج کشیدن هستند اما شما نمی‌توانید آن را ببینید.

بسیاری از مشکلات سلامت روان ممکن است از دید یک مشاهده‌گر خارجی، نامرئی باشند با این حال از درون باعث رنج و درد فرد می‌شوند.
همکار خود را تجسم کنید که هر روز یک ربع زودتر به محل کار خود می‌آید، میز تمیز و مرتبی دارد و درکارش کوشا و دقیق است. همیشه به دلیل عملکرد خوب و خلاقیتی که در کار دارد از طرف شرکت مورد تمجید و پاداش قرار می‌گیرد.
این چیزی است که شما به عنوان یک مشاهده‌گر بیرونی می‌بینید.
در باطن، همکار شما فکر می‌کند که به اندازه کافی خوب نیست، یک بازنده است و شایسته تعریف‌هایی که از او می‌شود یا پاداش‌هایی که دریافت می‌کند نیست. او با لبخندی بر چهره زندگی روزانه خود را سپری می‌کند درحالیکه در درون فکر می‌کند که بی‌ارزش است.
حالتی که همکار شما از خود بروز می‌دهد (High Functioning Depression) یا افسردگی شدید نامیده می‌شود. او نمی‌خواهد که درد و رنج درونی خود را نشان دهد اما این از درد او کم نمی‌کند، او تلاش می‌کند تا با موفق شدن در کار بر روی این درد خود سرپوشی بگذارد و درد خود را با کار بیش از حد تا سر حد خستگی مفرط، مدیریت می‌کند.

نکته‌ی مهم در مورد افسردگی شدید این است که فرد بیمار اصلا افسرده بنظر نمی‌رسد. بنظر می‌رسد که آن‌ها فرد سختکوش، همیشه داوطلب انجام کار و یک عضو ثابت و پایدار گروه و کسی که می‌توانید بر روی او حساب کنید، هستند.
با این وجود این همکار به اندازه کسی که علائم ظاهری اختلال افسردگی اساسی را از خود بروز می‌دهد نیازمند دریافت مشاوره و مراجعه به روانشناس است. درد در همه افراد یکسان بروز نمی‌کند. درد شما با درد من متفاوت است، اما هر دو تجربه ما از درد، معتبر هستند.
افراد گاهی اوقات به روش‌های گوناگون بر روی درد خود سرپوش می‌گذارند.
آیا فکر می‌کنید که خود یا فردی نزدیک به شما دچار افسردگی است؟ درخواست کمک کنید و با کمک یک فرد حرفه‌ای و متخصص در مسیر بهبودی قدم بردارید.

راههای ارتباط با ما:
پیامک در تلگرام
کانال تلگرام
اینستاگرام
فیس بوک

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)