خبری از کمک به صیادان ربوده شده نیست/ دزدان دریایی برای دریافت پول عکس گروگان‌ها را می‌فرستند+عکس

یک فعال صیادی چابهار می‌گوید: بعد از گذشت ۴۵ روز هنوز هیچ خبری از کمک‌ برای آزادسازی ماهیگیران از چنگال دزدان دریایی سومالی نیست و در این بین دزدان دریایی که دنبال پول هستند از صیادان ربوده شده، عکس می فرستند.

علیم افشار، مدیرعامل تعاونی صیادان چابهار و کنارک در مورد آخرین وضعیت صیادان ربوده شده توسط دزدان دریایی به خبرنگار ایلنا می‌گوید: بعد از گذشت ۴۵ روز هنوز هیچ خبری از صیادان ربوده شده نیست و باتوجه به اطلاع کامل مسئولان از وضعیت خانوادگی این ملوانان هیچ اقدامی تاکنون صورت نگرفته است.

وی در مورد کمک‌های مردمی برای آزادی این ملوانان گفت: پیش از این کمپینی برای آزادسازی ماهیگیران از چنگ دزدان دریایی تشکیل شده بود که ما خبری از آن نداریم و نمی‌دانیم که سرنوشتش چه شد.

افشار در خصوص تصویر ارسالی از سوی دزدان دریایی خاطرنشان می‌کند: آنها تصاویری برای ما ارسال می‌کنند تا بار دیگر یادآور شوند تعدادی از صیادان چابهاری هنوز در زندان‌های آنها زنده هستند و روزگار را به سر می‌برند. آنچه مشخص است دزدان دریایی تنها به پول فکر می‌کنند و خانواده ماهیگیران هم آهی در بساط ندارند.

این فعال صیادی با اشاره به وضعیت ماهیگیران ربوده شده به دست دزدان دریایی می‌گوید: هر یک از این ماهیگیران چندین فرزند دارند که از وضعیت مناسبی برخوردار نیستند، این خانواده‌ها هر روز چشمشان به دریا است تا شاید خبری از راه برسد.

صیاد

حوادث کارگران دریاییدزدان دریایی سومالیصیادان چابهار

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)