یکی از بهترین روش‌ها برای مقابله با هکر‌ها و از دست دادن اطلاعات، شناسایی حمله‌های فیشینگ و ایمیل‌های جعلی است. از طریق شناسایی حمله‌های فیشینگ، شرکت‌ها و سایر افراد می‌توانند مطمئن باشند اطلاعات‌های زیادی را محفوظ نگاه داشته‌اند.

در اینفوگرافیک امنیت دیجیتال این هفته به موضوع « ۵ راه برای مقابله با حمله فیشینگ » پرداخته‌ایم. در ادامه مطلب به این ۵ راه اشاره می‌کنیم :

۱- فرستنده واقعی چه کسی است؟

آیا اسم فرستنده ایمیل با با آدرسی که در داخل <> است یکی است؟
بیشتر حمله‌های فیشینگ از طرف آدرس‌های ایمیل شخصی که ارتباطی با سازمان ندارند فرستاده می‌شود. ممکن است آدرس را به گونه‌ای انتخاب کنند که نزدیک به ایمیل سازمان باشد ولی دقیقا یکسان نخواهد بود.

۲- عبارت خوش آمدگویی را بررسی کنید

اگر ایمیل از طرف موسسه‌ای که شما با آن در ارتباط هستید فرستاده شود، حتما در ابتدای نامه، نام شما ذکر می‌شود. اگر فقط به عبارت مشتری گرامی یا کلمه مشابه آن اکتفا شده باشد، لازم است مقداری با احتیاط رفتار کنید.

۳- با ماوس روی متن حرکت کنید

یکی از راه‌های تاثیر گذار شناسایی ایمیل‌های فیشینگ این است که ماوس را روی متن ایمیل حرکت دهید. این حرکت باعث می‌شود که اگر در جایی از متن لینک وجود داشته باشد مشخص شود. فقط کافی است ماوس را روی متن ایمیل حرکت دهید.

توجه : روی لینک کلیک نکنید، فقط ماوس را روی لینک نگاه دارید، در این هنگام می‌توانید از طریق پاپ‌آپ باز شده آدرس مقصد را ببینید.

اگر آدرس مقصدی که نشان داده شده است، شما را به آدرس مورد نظرتان هدایت نمی‌کند، احتمالا یک حمله فیشینگ است. روی بقیه لینک‌های ایمیل حرکت کنید اگر همه لینک‌ها همان مقصد را داشته باشند مطمئن شوید این ایمیل یک حمله فیشینگ است.

۴- در فوتر چه چیزی است؟

فوتر هر ایمیل رسمی باید حداقل شامل یکی از موارد زیر باشد :

  • آدرس مکان موسسه یا سازمان یا شرکت
  • گزینه لغو اشتراک

اگر ایمیل هیچ کدام را نداشت احتمال دارد که یک ایمیل جعلی باشد.

۵- اگر شک کردید آن را پاک کنید

اگر فرستنده را نمی‌شناسید یا اگر از امنیت ایمیل مطمئن نیسیتد، آن را پاک کنید. به احساس‌تان شک نکنید. اگر چیزی به نظرتان مشکل دارد پس احتمالا مشکلی وجود دارد. اگر آن ایمیل رسمی باشد آنها به روش‌های دیگری سعی می‌کنند با شما دوباره تماس بگیرند.

برای دیدن اینفوگرافیک با کیفیت مطلوب روی آن کلیک کنید:

۵ راه برای مقابله با حمله فیشینگ

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)