ماف نیوز: «محمد نظری» زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی‌شهر کرج که در ۵۳-مین روز اعتصاب غذا به سر میبرد از روز گذشته چندین بار به درمانگاه منتقل شده است اما درمانگاه از انجام اقدامات موثر سرباز زده‌ است. اکنون معده‌ی وی حتی آب را هم پس می‌دهد. «سعید شیرزاد» هم در ۵۳-مین روز اعتصاب غذا، وضعیتی شبیه به وی دارد.

به گزارش مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، وضعیت سلامتی محمد نظری و سعید شیرزاد بسیار خطرناک است و مشخصا به علت اعتصاب غذا، تحت نظر پزشک نبوده و تا این لحظه وزن زیادی را از دست داده‌اند. پزشکین حتی چند بار وضعیت‌شان را بحرانی اعلام داشته‌اند اما به سفارش ریاست زندان، از رسیدگی لازم پزشکی در رابطه با اعتصاب غذا هم محروم هستند.

معده‌ی این دو زندانی سیاسی، آب را هم پس می‌دهد و از روز گذشته، چندین بار آبی را که نوشیده‌اند بالا آورده‌اند. با این وجود، آنها اعلام کرده‌اند که تا زمان تحقق خواسته‌هایشان به اعتصاب غذای خود ادامه خواهند داد.

سعید شیرزاد که تاکنون بیش از ۱۷ کیلو از وزنش را از دست داده است، فشار خونش به حد خطرناکی پائین آمده است. محمد نظری نیز که از سه‌ هفته‌ی گذشته دچار خونریزی معده شده، بیش از ۱۶ کیلو از وزنش را از دست داده است. با
این حال به سفارس ریاست زندان، مسئولین بهداری، از اعلام وضعیت کنونی و وزن دقیق‌شان سرباز می‌زنند.

محمد نظری با درخواست اعمال ماده‌ی ۱۰ آیین دادرسی و اعاده‌ی دادرسی در پرونده‌اش اعتصاب غذا کرده است. سعید شیرزاد هم جهت توقف روند پرونده‌سازی جدید مسئولان زندان، بازگرداندن وسایل مصادره‌ای در هنگام انتقال و امکان شکایت از افرادی که به زندانیان بی حرمتی کرده‌اند اعتصاب غذا کرده است.

سعید شیرزاد که در ۵۳-مین روز از اعتصاب غذای خود به سر میبرد و در ضرب و شتم به دستور رییس زندان یکی از دندان‌هایش شکسته شده و وضعیت جسمی شبیه به محمد نظری دارد، در نامه‌ای ضمن اشاره به فشارهای اعمال‌شده از سوی مسئولان، از همگان خواسته است تا از اعتصاب غذای محمد نظری حمایت کنند. او در ۵۱-مین روز اعتصاب غذایش، پس از ضرب و شتم شدید به بند ۳ زندان رجایی‌شهر تبعید شده بود.

محمد نظری، متولد شهرستان شاهین‌دژ که روز ۸ خرداد ۱۳۷۳ در سن ۲۳ سالگی در به اتهام «عضویت در یکی از احزاب کُردی» بازداشت شد، به حبس ابد محکوم شده است.

سعید شیرزاد متولد کرمانشاه، در ۱۲ خردادماه ۱۳۹۳ در محل کار خود در پالایشگاه تبریز بازداشت شد. او در سال ۱۳۹۴ از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به اتهام «ﺍﺟﺘﻤﺎﻉ ﻭ ﺗﺒﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﻗﺼﺪ ﺍﻗﺪﺍﻡ ﻋﻠﯿﻪ ﺍﻣﻨﯿﺖ ﮐﺸﻮﺭ» به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)