سازمان حقوق بشر ایران، ۲۹ شهریور ماه ۱۳۹۶: چهار زندانی که با اتهام قتل عمد به اعدام محکوم شده بودند در زندان رجایی شهر کرج اعدام شدند.

بنا به اطلاع سازمان حقوق بشر ایران، صبح روز جاری، چهارشنبه ۲۹ شهریور ماه، چهار زندانی در محوطه زندان رجایی شهر کرج اعدام شدند.

یکی از زندانیان اعدام شده “سامان محمدیان” نام داشت که از حدود هفت سال پیش به اتهام قتل عمدی که در طی یک نزاع خیابانی مرتکب آن شده بود به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده بود.

این چهار زندانی صبح روز شنبه ۲۵ شهریور ماه در یک گروه ۱۳ نفری به سلول انفرادی منتقل شدند. نه تن از این زندانیان با اخذ رضایت و یا مهلت از شکات پرونده به بندهای خود بازگشتند.

از جمله زندانیانی که به داخل بند بازگشتند به “مجتبی غیاثوند” میتوان اشاره کرد. پیشتر
یک منبع مطلع در خصوص مجتبی غیاثوند به سازمان حقوق بشر ایران گفته بود: “مجتبی به اتهام قتل در یک دعوای طایفه‌ای به اعدام محکوم شده و با اینکه در تمام مراحل دادرسی بر بی‌گناهی خود اصرار داشته به اعدام محکوم شده است.”

طبق گزارش واحد آمار سازمان حقوق بشر ایران ۱۴۲ اعدام از میان ۵۳۰ اعدام در سال ۲۰۱۶ با اتهام قتل عمد صورت گرفته است. عدم درجه بندی برای قتل عمد در ایران باعث می‌شود هر نوع قتلی فارغ از شدت و ضعف و انگیزه متهم، منجر به صدور حکم اعدام شود.

تا لحظه تنظیم این خبر هیچ یک از اعدام‌های فوق از سوی رسانه‌های رسمی اعلان نشده‌اند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)