ماف نیوز: نیروهای امنیتی به تجمع مردم مهاباد در میدان «چارچرا» حمله کرده‌ و دست‌کم یک تن را بازداشت کردند. بازداشت وی در رابطه با راه‌اندازی تجمعاتی در حمایت از کولبران‌ بوده است.

به گزارش‌ مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز ۱۹ شهریور ۱۳۹۶، نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی با همکاری اعضای محلی سپاه پاسداران، به برخی از فعالین مدنی مهاباد که درصدد برگزاری تجمع اعتراضی در حمایت از کولبران بوده‌اند، حمله‌ور شده و دست‌کم یک فعال مدنی به نام «کبری خالندی» را بازداشت کرده‌اند.

این تظاهرات طبق فراخوان نهادهای فرهنگی و مدنی این شهر قرار بود در ساعت ۱۷ انجام گیرد که با حمله‌ی نیروهای امنیتی به خشونت کشیده شده است.

تاکنون مشخص نشده که بازداشت کبری خالندی از سوی کدام اُرگان صورت گرفته است. برخی از منابع از بازداشت افراد بیشتری حکایت دارند اما ماف نیوز تنها قادر به تایید بازداشت کبری خالندی می‌باشد.

طی چهار روز گذشته در شهرهای بانه، سنندج و کرمانشاه هم شهروندان برای اعتراض بە کشتار کولبران دست بە تجمعات اعتراضی زدە بودند. در این میان شماری از افراد، بازداشت شده‌ بودند که تا کنون هم برخی از آنها تحت بازجویی هستند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)