امجد حسین‌پناهی، فعال حقوق بشر کُرد در رابطه با وضعیت رامین حسین‌پناهی با عاصمه جهانگیر و مسئول عفو بین‌الملل در برلین دیدار نمود.


روز پنج‌شنبه بیست و ششم مردادماه، امجد حسین‌پناهی فعال حقوق بشر کُرد و برادر رامین حسین‌پناهی در ادامه‌ی تماس و دیدارهای خود در مورد وضعیت رامین حسین‌پناهی و دیگر زندانیان سیاسی، در شهر استکهلم سوئد با عاصمه جهانگیر، گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل در امور ایران دیدار کرد.

امجد حسین‌پناهی در این دیدار یک ساعته ضمن ارائه گزارشی از نقض حقوق بشر در ایران و به ویژهکردستان، به وضعیت زندانیان سیاسی، بازداشت‌های خودسرانه و عملکرد سپاه پاسداران و امنیتی‌تر کردن فضای شهرهای کردستان و کشتار کولبرها پرداخت.

وی در بخش دیگری از دیدار خود به آخرین وضعیت رامین حسین‌پناهی و فشارهای دستگاه‌های امنیتی علیه خانواده حسین پناهی پرداخت، این فعال حقوق بشر ضمن ابراز نگرانی در مورد این فشارها، از عاصمه جهانگیر خواست که در رابطه با وضعیت رامین و افشین و عباس اقدامی فوری انجام دهد.

امجد حسین‌پناهی ضمن هشدار در مورد احتمال اعدام مخفیانه رامین و یا مرگ در اثر شکنجه از خانم جهانگیر خواست تا در این‌باره از مقامات ایران بخواهد که به خانواده وی اجازه ملاقات بدهند.

از دیگر سو نیز، روز سه شنبه بیست و چهارم مردادماه، این فعال حقوق بشر کُرد در شهر برلین آلمان با رنه ویلدآنگل، مسئول بخش خاورمیانه و شمال آفریقای عفو بین‌الملل در برلین آلمان ملاقات کرد.

در این ملاقات امجد حسین‌پناهی گزارشی از آخرین وضعیت رامین و فشارهای وارده بر خانواده حسین پناهی ارائه کرد، او در گزارش خود ضمن اشاره به فشارها، بازداشت‌های غیرقانونی و بی‌خبری از رامین حسین‌پناهی، از عفو بین‌الملل خواست تا در رابطه با وضعیت بازداشت‌شدگان خانواده حسین‌پناهی اقدام فوری انجام دهند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)