روژی کورد: بنا بر نظر بخش عمده ای از کارشناسان سیاسی مسائل ایران و خاورمیانه، شمارش معکوس جهت حملات مختلف به ایران از سوی کشورهای منطقه با پشتیبانی امریکا شروع شده است.

این حملات در راستای تغییر رژیم در ایران است. حملات احتمالی ای که با انجام آزمایشات مکرر موشکی و به ویژه پس از آزمایش موشک بالستیکی “سیمرغ” بر احتمال آنها افزوده شده است.

از سوی دیگر طی دو سال گذشته، موج جدیدی از مبارزات مسلحانه در کوردستان در ایران از سوی احزاب کورد و به ویژه حزب دمکرات کوردستان ایران، شروع شده است.

این حزب اخیرا از واژه جدیدی تحت عنوان “پیشمرگان شهر” (به کوردی پیشمه رگه ی شار) استفاده نموده است که نشانگر احیای دوباره شبه نظامیان در داخل کوردستان می باشد که طی سالهای اوائل شروع انقلاب اسلامی و سپس حمله نظامی به کوردستان و فتوای خمینی علیه کوردها تحت عنوان “نیروی مقاومت” ( به کوردی هیزی بَرگری)، فعالیتهای نظامی ملی خواهانه گسترده ای را در عین اشتغال به زندگی روزمره شان انجام دادند.

رئیس مرکز نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و نیز سپاه تروریستی پاسداران انقلاب اسلامی، طی طرحی که اخیرا اعلام شده است، اقدام به پخش سلاح در بین مردم نموده اند.

برپایه گزارشات منتشره، رئیس مرکز نیروی انتظامی جمهوری اسلامی اعلام کرده است که بر اساس قوانینی، افراد و گروههایی از مردم می توانند مسلح شوند.

بر این اساس، بسیجیانی که زیر نظر سپاه آموزش دقیق و کامل دیده‌اند، نظامیان بازنشسته که در دوران خدمت حق حمل سلاح داشتند و بعضی از کارکنانی که در شیفت فراغت در این موسسات اشتغال دارند؛ می‌توانند از این مجوز استفاده کنند و مسلح شوند.

طی مدت دو سال اخیر، دهها مانور نظامی در شهرهای کوردستان در ایران از سوی سپاه تروریستی پاسداران انقلاب اسلامی انجام شده است.

طی مانور اخیر که طی دو هفته گذشته در شهر کامیاران انجام شد، بنا بر گزارش رسیده به مرکز روژی کورد، ۵ تن از نیروهای سپاه، کشته شدند.

جمهوری اسلامی طی مدت دو سال گذشته، بارها اقدام به انتشار ویدیوهایی از افرادی موسوم به جاش نموده است تا میزان نفوذ خود در کوردستان را به نمایش بگذارد.

کارشناسان سیاسی کورد، معتقدند این نفوذ سپاه در کوردستان ساختگی بوده و به افراد معدودی محدود می شود.

همچنین طی دو سال گذشته بیش از ۲۰ تن از جاشها از سوی شبه نظامیان مسلح در داخل کشته و مجازات شده اند که این امر عاملی بر ایجاد هراس در بین این خائنین محلی (جاشها) شده است.

همچنین بنا بر گزارش فعالین بلوچ، سپاه پاسداران ایران از سال ۸۸ به طور رسمی مسئولیت تامین امنیت استان سیستان و بلوچستان را به دست گرفته و از آن زمان با شعار “بومی کردن امنیت” طرح مسلح کردن شهروندان را دنبال می کند. گزارشاتی وجود دارد که این سلاح ها چه بسا در “درگیری های طائفه ای” “تصویه حساب های شخصی”، “زورگیری” و “ترور” استفاده شده است. امام جمعه اهل تشیع راسک از توزیع بی رویه اسلحه توسط سپاه پاسداران ایران انتقاد کرد.

به گزارش کمپین فعالین بلوچ، “حجت الاسلام علی اصغرکمالی پور امام جمعه راسک سرباز” در خطبه های نماز جمعه ۸ اردیبهشت با طرح این سوال که: “چه کسی را مسئول تامین امنیت قرار بدیم و چه کسی را مسئول تامین امنیت قرار ندیم؟” گفت: “اسلحه باید به کسی سپرده شود که از آن درست استفاده کند. این که اسلحه را به کسی بسپاریم که توان اداره آن را نداشته باشد درست نیست”.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)