شب گذشته، نسترن نعیمی همسر سهیل عربی «زندانی سیاسی»، با تودیع وثیقه از زندان اوین آزاد شد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، نسترن نعیمی که در تاریخ نهم مردادماه از سوی ماموران امنیتی بازداشت شده بود، شامگاه دوشنبه ۱۶ مردادماه، پس از تودیع وثیقه صد میلیون تومانی از زندان اوین آزاد گردید.

نسترن نعیمی روز نهم مردادماه، با یورش ماموران امنیتی به منزل مادری‌اش بازداشت و به بند دوـالف زندان اوین منتقل شده بود.

در پی بازداشت نسترن نعیمی، همسرش «سهیل عربی» در بند ۳۵۰ اوین اعلام اعتصاب غذا کرد و از سوی مسئولان زندان به انفرادی بند دو-الف انتقال یافت.

سهیل عربی، زندانی عقیدتی، در دی‌ماه ۱۳۹۲ با اعلام‌جرم قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دستگیر و به مدت دو ماه در بند سپاه در زندان اوین تحت بازجویی و فشار قرار گرفت. او تاکنون در دادگاه‌های متعددی به دلیل محتوای مطالب منتشرشده در صفحه فیس‌بوک خود و سایر صفحاتی که به همراه دیگران، ادمین (سرپرست) آن‌ها بوده، محاکمه شده است.

شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب سهیل عربی را به دلیل «توهین به رهبر جمهوری اسلامی و تبلیغ علیه نظام» به سه سال حبس تعزیری و شعبه ۱۰ دادگاه رسیدگی به جرائم کارکنان دولت، او را به دلیل «توهین به مقامات» به ۵۰۰ هزار تومان جریمه نقدی و ۳۰ ضربه شلاق محکوم کرده‌اند.

وی هم‌چنین به اتهام «سب‌النبی» از سوی شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان به اعدام محکوم شد که این حکم طی اعاده دادرسی به ۹۰ ماه زندان و دو سال تحقیقات مذهبی برای اثبات پشیمانی تبدیل گشت.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)