مروفایتی: بنا به گزارش سازمان حقوق بشر کوردستان- روژهلات، طی چند روز گذشته، نیروهای وزارت اطلاعات در شهرستان سقز، با یورش به منزل شخصی یکی از زنان فعال حقوق مدنی در این شهرستان بنام فاطمه (فرزانه) الماسی معروف به “کالی” یورش برده اند.

طی این یورش دسته جمعی مامورین وزارت اطلاعات، ضمن هتک حرمت به این فعال مدنی و خانواده اش، لب تاب و گوشی و وسایل شخص وی را نیز با خود برده اند. در ضمن خود وی نیز از سوی ماموران بازداشت شده است.

فاطمه الماسی یکی از فعالین مدنی شهرستان سقز میباشد که قبلا نیز چندین بار در سالهای ۸۱،۸۵ و ۸۹ توسط اداره اطلاعات به دلایل واهی بازداشت گردیده است .

وی این بار نیز بازداشت و به مدت ۵ روز در اداره اطلاعات شهرستان سقز زندانی گردیده است .سپس با قرار وثیقه ۲۵۰ ملیون تومانی به صورت موقت آزاد گردیده است .

این فعال مدنی کورد، روز یکشنبه ۸ مردادماه ۱۳۹۶ خورشیدی، ساعت ۱۰ صبح، از طریق تماس تلفنی از سوی اداره اطلاعات، مجددا احضار شده است.

نامبرده می بایست روز سه شنبه ساعت ۹ صبح به اداره اطلاعات مراجعه نماید.

همچنین طی روزهای ابتدای مردادماه ۱۳۹۶ شمسی، ۶ تن از فعالین مدنی شهرستان سقز در استان سنندج از سوی دادگاه انقلاب شهرستان سقز به صورت کتبی احضار شده اند. اسامی احضار شدگان عبارت است از:

۱- سلیمان عبدی، فعال مدنی و دبیر دبیرستان فنی و حرفه ای.

۲- محمد عابدی، معلم هنر در مدارس سقز.

۳- سید علی حسینی، معلم زبان انگلیسی مدارس سقز.

۴- ملا حسن محمودی، خطیب مسجد کانی نیاز از توابع سقز.

۵- لقمان قریشی

۶- حسن سلیمی آزاد. این فعالین مدنی سقزی، قبلا نیز بر اثر برگزاری مراسم جشن نوروز بازداشت شده بودند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)