روژی کورد: با وخامت وضعیت اقتصادی ایران و ورشکسته شدن مداوم شرکتها در ایران، کارخانه مشهور روغن نباتی جهان که در شهر زنجان است، تعصیل شد.

با تعطیلی این کارخان، ۱۲۵ کارگر این کارخانه نیز به جمع بیکاران پیوستند.

علی کلانتری رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان رنجان از توافقی خبر داده که برای پرداخت بدهی روغن نباتی جهان به سازمان تامین اجتماعی صورت گرفته و گویا قرار است کارگران بیکار شده کارخانه، مقرری بیمه بیکاری دریافت کنند.

تولید در کارخانه روغن نباتی جهان از روز ۱۸ تیر ماه متوقف شد و کارگران آن بلاتکلیف شدند.

خبرگزاری کار ایران (ایلنا) به نقل از یکی از کارگران نوشته است در آذر سال ۹۵، صد تن از کارگران با سابقه کارخانه اخراج شده‌اند. آن‌ها برای دریافت مطالبات خود به مراجع قضایی شکایت کرده‌اند. دادگاه حکم پرداخت مطالبات کارگران را داده است. در پی امتناع کارفرما، واحد اجرای احکام دادگستری حکم توقیف اموال کارخانه را صادر کرده است.

کارخانه روغن‌نباتی جهان سال ۶۴ مصادره شد و در اختیار بنیاد مستضعفان قرار گرفت. این کارخانه که ۶۰۰ کارگر داشت سال ۱۳۹۲ به هلدینگ «کف و داروگر» واگذار شد.

به گفته کلانتری تعطیلی کارخانه موقتی است و قرار است بدهی خود به تامین اجتماعی را بپردازد. پس از پرداخت نخستین قسط از بدهی، هفته آینده مقرری بیمه بیکاری کارگران بیکار شده برقرار می‌شود.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)