روژی کورد: رسانه های رسمی جمهوری اسلامی ایران، بار دیگر به انتشار اخبار دروغ متهم شدند.

قبلا نیز بارها، رسانه های ایران به انتشار اخبار دروغ و کذب متهم شده اند که ادعای مصاحبه البرادعی یکی از این نموه هاست.

خبرگزاری فارس، نزدیک به سپاه پاسداران ایران در اواخر دیسامبر ۲۰۱۱ به انتشار مصاحبه‌ای جعلی از محمد البرادعی سیاستمدار مصری و رئیس سابق آژانس بین المللی انرژی اتمی پرداخته و ادعا کرده است که محمد البرادعی در گفت و گو با این خبرگزاری شرکت کرده است. اما البرادعی با انتشار بیانیه‌ای این مصاحبه را تکذیب کرد و جعلی خواند.

اینبار وزارت دفاع عراق روز دوشنبه دوم تیرماه ۱۳۹۶ شمسی، با تکذیب آنچه که رسانه‌های ایران در باره اظهارات «عرفان الحیالی» وزیر دفاع عراق در مورد همه پرسی استقلال کردستان، منتشر کرد‌ه‌اند، این رسانه‌ها را به دروغ‌پردازی متهم کرد.

در این بیانیه آمده است “خبر منتشر شده از سوی خبرگزاری فارس در باره اظهارات وزیر دفاع عراق عاری از صحت است و وزیر دفاع عراق هیچگونه اظهارنظری در باره موضوع همه پرسی استقلال اقلیم کوردستان نداشته است.”

خبرگزاری فارس در گزارشی در باره دیدار روز یکشنبه عرفان الحیالی، وزیر دفاع عراق، با علی شمخانی دبیر کل شورای امنیت ملی ایران، نوشت که وزیر دفاع عراق طی اظهاراتی گفته است، ارتش این کشور علیه تقسیم عراق دست به اقدام نظامی خواهد زد و اجازه بروز فتنه دیگری را نخواهد داد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)