روز جاری، یک زندانی در زندان رجایی‌شهر کرج به علت عدم رسیدگی پزشکی، بر اثر حمله قلبی درگذشت.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، صبح امروز دوشنبه ۲۶ تیرماه، یکی از زندانیان زندان رجایی‌شهر به نام «سیدرضا موسوی خدیو» که دچار حمله قلبی شده بود، بر اثر اهمال مسئولین این زندان برای اعزام این زندانی به بیمارستان درگذشت.

ساعت نه صبح امروز سیدرضا موسوی خدیو دچار حمله قلبی شده و توسط دیگر زندانیان به بهداری زندان منتقل می‌شود؛ پس از آن، به دلیل عدم هماهنگی‌های لازم جهت اعزام بیمار به بیمارستان‌های خارج از زندان و اتلاف وقت برای درمان این زندانی نهایتاً در ساعت ۴ بعدازظهر فوت این زندانی توسط پرسنل بهداری زندان رجائی شهر کرج اعلام می‌گردد.

شایان ذکر است؛ به هنگام شکایت خانواده‌های زندانیان در خصوص عدم رسیدگی‌های پزشکی، سازمان زندان‌ها و پزشکی قانونی که هر دو از سازمان‌های زیرمجموعه دستگاه قضائی هستند، در اقدامی هماهنگ علت مرگ زندانی را در مصرف مواد مخدر نامرغوب و یا آوردوز اعلام می‌نمایند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com