مسئولان زندان مرکزی زاهدان برای ملاقات‌های شرعی زندانیان از آنان پول دریافت می‌کنند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، زندانیان محبوس در زندان مرکزی زاهدان، جهت ملاقات‌های شرعی، مجبور به پرداخت پول به محسن خواجه، مدیر داخلی این زندان هستند.

ملاقات‌های شرعی زندان مرکزی زاهدان «یک شیفته» چهار ساعته و «دو شیفته» هشت ساعتی هستند. این ملاقات‌ها عموماً در زندان زاهدان از صبح تا بعد ظهر صورت می‌گیرند.

ملاقات شرعی به ملاقات زندانی با همسرش در اتاقی مخصوص در زندان گفته می‌شود.

یک منبع مطلع در این باره به کمپین فعالین بلوچ گفته است: «ساختمانی در زندان زاهدان دارای ۲۰ اتاق است که با هزینه خود زندانیان ساخته شده است و برای ملاقات‌های شرعی مورد استفاده قرار می‌گیرد».

این منبع افزود: «برای ملاقات دو شیفته هر کس پول بدهد مدیر داخلی به او حق ملاقات می‌دهد و هر کس پول ندهد اجازه ملاقات داده نمی شود و خیلی از وقت‌ها برای ملاقات یک شیفته هم به این بهانه که زندانی سیاسی یا امنیتی هستید پول دریافت می‌کنند».

مبلغ دریافتی پول بین ۱۰۰ هزار تومان تا ۵۰۰ هزار تومان است که توسط یک زندانی به نام ش.ر به نمایندگی از مدیر داخله زندان اخذ و به محسن خواجه پرداخت می‌شود.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com