بامداد روز جاری، حکم اعدام دست‌کم ۷ زندانی، با اتهام قتل، در زندان رجایی‌شهر اجرا شد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، سحرگاه روز جاری، ۱۴ تیرماه سال ۱۳۹۶ دست‌کم هفت زندانی در محوطه زندان رجایی‌شهر به دار آویخته شدند.

در تاریخ ۱۱ تیرماه ۱۳۹۶، دوازده زندانی با اتهام قتل، جهت اجرای حکم اعدام به سلول‌های انفرادی انتقال داده شدند، که صبح امروز دست‌کم هفت تن از آنان به دار آویخته شدند.

هویت دو تن از اعدام شدگان قهرمان‌علی عباس‌پور و عباس یوسفی، احراز شده است.

از دوازده زندانی منتقل شده به سلول انفرادی ۴ تن موفق شدند با جلب رضایت از اولیای دم به بند بازگردند.

سیدمحمد سیدعبدالله و رضا نیعتی نیز با کسب مهلت از اولیاءدم به بند بازگردانده شدند.

دوازده زندانی منتقل شده به سلول انفرادی، روز گذشته برای آخرین بار با خانواده خود دیدار کرده بودند.

هویت چهار تن از این زندانیان، «قهرمان علی عباس‌پور»، «رضا نیعتی»، «سید محمد سیدعبدالله» و «عباس یوسفی» پیش‌تر توسط تارنگار حقوق بشر  احراز شده بود.

علی عباس‌پور، یکی از اعدام شدگان، پس از یک درگیری قومی به قتل متهم شد و به دلیل نبودن ادله کافی، پس از برگزاری مراسم قسامه، به اعدام محکوم شد.

عباس‌پور، پیش‌تر در دادگاه ۷۱ کیفری استان تهران، و با علم قاضی، طبق اوین اقرار متهم که بعید دانست متهم به دلیل جثه بزرگش در زیر شکنجه اقرار کرده باشد به اعدام محکوم شد.

امید رستمی، یکی دیگر از اعدام شدگان است که با اتهام قتل و در سن ۲۸ سالگی به دار آویخته شد.

گفتنی است؛ صبح روز جاری، در مقابل زندان رجایی‌شهر کرج، بین خانواده زندانیان اعدام شده و شاکیان پرونده، درگیری صورت گرفت و به دلیل شدت این درگیری ماموران نیروی انتظامی اقدام به شلیک تیر هوایی نمودند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com