روژی کورد: در حالیکه توپ باران مرزهای اقلیم کوردستان از سوی سپاه تروریستی پاسدران جمهوری اسلامی ایران، موجی از نارضایتهای را در اقلیم کوردستان و در بین کوردهای خارج از کوردستان، بوجود آورده است، سپاه پاسداران بر ادامه این روند و شدت دادن به آن تأکید کرده است.

پاسدار محمد محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه، در گفتگو با خبرگزاری فارس، گفته است: “بر این راهبرد خود پافشاری می‌کنیم و این حق را بر خود قائلیم که ضد انقلاب، اشرار و تروریست‌هایی که در حال آموزش، برنامه ریزی و طراحی برای ناامن کردن مناطق مرزی ما باشند را در هر نقطه‌ای مورد هدف قرار دهیم.”

گفته های پاکپور و تاکید بر ادامه توپ باران مناطق مرزی اقلیم کوردستان در حالیست که روز گذشته حکومت اقلیم کوردستان، کنسول ایران در اربیل را احضار و اعتراضات حکومت اقلیم به جمهوی اسلامی را به وی گوشزد نموده است.

فرمانده نیروی زمینی سپاه تروریستی پاسداران همچنین اظهار داشته است: “۲ روز پیش نیز که این موضوع گلوله‌باران شمال عراق صورت گرفت، همان مناطقی بود که یک تیم تروریستی از آنجا وارد مرزهای ما شده بود و عناصر تروریستی دیگری نیز برای نا امن کردن مرزهای ما در حال تدارک بودند.”

سخنان پاکپور در رابطه با وجود گروههای مخالف جمهوری اسلامی که وی از آنها به عنوان تروریست نام می برد در حالی صورت می گیرد که بر طبق گزارشات مستند منتشر شده، هیچ کدام از احزاب کورد کوردستان ایران در این بمباران و توپ بارانها، هدف قرار نگرفته و تمامی خسارتها و زیانها متوجه مردمان مرزنشین این مناطق قرار گرفته است.

طی این توپ باران، یک زن به شدت مجروح شده است و زیانهای مادی فراوانی متوجه مرزنشینان و دامداران ساکن در این مناطق شده است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com