رژیم ایران بشدت در مقابل کشورهای عربی و بخصوص عربستان سعودی در انزوا قرار گرفته و هر گونه اقدامی  جهت مقابله فشارهای عربستان سعودی و بقای رژیم اسلامی ایران، از سوی رژیم بدور از انتظار نیست.

اما بیاید با توجه به وقایعی که در طول  ننگین رژیم تروریستی ایران تا به امروز به وقوع پیوسته است، کمی به عقبتر برگردیم و وقایع امروز مجلس رژیم و قبر خمینی را تجزیه و تحلیل کنیم.

از همان ابتدا درگیریها در سوریه مهدی طائب یکی از “خطبای انقلابی” رژیم ایران صراحتا اعلام کرد که سوریه به مراتب مهمتر از استان خوزستان است و وی اضافه کرده بود: “اگر سوریه را نگه داریم می‌توانیم خوزستان را هم پس بگیریم اما اگر سوریه را از دست بدهیم تهران را هم نمی‌توانیم نگه داریم”.

از ابتدای ناآرامی‌های سوریه، رژیم ایران و در رأس آن تروریست قاسم سلیمانی به صورت مخفیانه حضور مستقیم یافت و حتی رژیم ایران از سوی مجامع بین المللی به کشتار غیر نظامیان در سوریه متهم شد.

داعش چگونه شکل گرفت

رژیم تروریستی ایران برای حضور آشکارا احتیاج به بهانه‌ای داشت تا حضور خود را در سوریه و عراق علنی و مشروع نماید.

بسیاری از سیاستمداران بارها اعلام کرده‌اند که آزادسازی صدها عضو القاعده در زندان ابوغریب عراق و سوق دادن آنها همراه با عناصری از سوی رژیم سوریه به سوی جبهه‌النصره، باعث انشعاب در جبهه‌النصره و تشکیل گروه تندرو داعش شد.

از دیگر سو ناظران معتقدند، تحویل دادن بزرگترین پایگاه نظامی و تسلیحاتی عراق یعنی موصل بدون کوچک‌ترین درگیری، به داعش و تسلیح کردن آن از سوی رژیم مالکی_خامنه‌ای مرحله‌ی دیگر این بازی بود که بازی حضور رژیم ایران در منطقه را تکمیل کرد.

داعش از همان اوایل با فتواهای مخالف مراجع اسلامی در عربستان روبرو شد و بارها داعش با پخش تصاویر هالیودی و گردن زدن دهها اسیر عربستان، آمریکا و کشورهای اروپایی را تهدید کرد.

اما اینطرفتر در حالیکه رژیم ایران به بهانه‌ی داعش و دفاع از “حرمین مطهر” حضور خود را در سوریه علنی کرده بود، تنها با جیش الحر(ارتش آزاد سوریه) درگیر بود.

رژیم ایران ادعا می‌کرد که هر روز با داعش درگیر است، اما رژیمی که ادعا می‌کرد که با داعش درگیر هست، نه تنها از گزند نظامی داعش بدور بود، بلکه از سوی داعش هم مورد تهدید قرار نمی‌گرفت.

اخیرا فایل تصویری از سوی داعش منتشر گردید که رژیم ایران از سوی شماری از عناصر داعش تهدید شد، اما دیگر خبری از تصاویر هالیودی و گردن زدن اسرا نبود، عملی که به شک بیشتر ناظران مبنی بر توافقات و همکاریهای مخفی رژیم ایران و داعش دامن زد.

اسیر شدن دهها نفر از نیروهای رژیم ایران توسط ارتش آزاد و آخرین نمونه آن فریدون احمدی اهل کرماشان توسط ارتش آزاد گویای این واقعیت است که رژیم ایران کمترین درگیری را در سوریه با داعش داشته است.

واقعیت امر این است که رژیم ایران برای تداوم عمر ننگین جمهوری اسلامی از هیچ گونه اقدامی تروریستی، ضدبشری و کشتار مردم عادی و حتی قتل سران حکومتی طی سناریوهای مضحک دریغ نکرده است.

انفجار در حرم خمینی برای برآوردن مقاصد سیاسی، از انفجارهای قبلی رژیم در مجلس، حرم امام رضا، حرم امام علی و انفجار مجلس و قتل بهشتی و ٧٢ مجلس نشین عجیبتر و فریبنده‌تر نیست.

برای رژیم ایران هیچ کس و هیچ چیز مقدس نیست حتی خود خمینی. حضور مضحک عناصری به نام داعش در تهران گویای این واقعیت است که رژیم تنها به منظور بسیج افکار عمومی به چنین سناریوهای فریبنده‌ای دست زده است.

رژیم تهران با دست گذاشتن روی مجلس افکار عمومی را در جهان و دست گذاشتن روی قبر خمینی افکار بسیجیان و جیره خوران را به نفع خود بسیج کرده است، اما نگاهی به سناریوهای قبلی بازداشت و درگیری با عناصر داعش در ایران، خود گویای این واقعیت است که سرتاسر این ماجرا ساخته و پرداخته باشگاهها و اتاق فکرهای وزارت تروریستی اتلاعات جهت بسیج افکار عمومی به نفع خود است.

رژیم ایران و کشور قطر که به همکاری با سازمانهای ترویستی متهم هستند، رژیم ایران با این سناریو می‌خواهد به جهانیان بگوید، که نه تنها سزاوار سرنگونی و حمله نظامی نیست، بلکه باید در مقابل سازمانهای دیگر تروریستی، که تاکنون بارها رژیمایران به همکاری با این سازمانها از جمله طالبان و القاعده متهم شده است، همکاری شود.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com