عفو بین‌الملل: فعالان حقوق بشر از سرتاسر جهان خواهان محافظت از همجنسگرایان چچن می‌شوند
Amnesty International

عفو بین‌الملل تا کنون در کارزارهای خود بیش از نیم میلیون امضا برای پایان دادن به پیگرد غیرانسانی مردان مظنون به همجنسگرایی در چچن گردآوری کرده است.

این سازمان در روز دوم ماه ژوئن به عنوان بخشی از فعالیت‌های روز اقدام جهانی، امضاهای جمع‌اوری شده در این کارزهاها را به سفارت‌های روسیه در کشورهای مختلف ارائه خواهند کرد. علاوه بر آن طی هفته آینده در شهرهای بزرگ پرفورمنس‌هایی در هماهنگی با کمپین‌های مبارزه با آدم‌ربایی، شکنجه و کشتار توسط مقامات چچن صورت خواهد گرفت.

جان دالهوسین، مدیر بخش اروپا و آسیای مرکزی عفو بین‌الملل می‌گوید:
«زمان برای همجنسگرایان چچن که در سایه این پاکسازی جمعی وحشتناک زندگی می‌کنند رو به اتمام است. ما از جامعه بین‌المللی می‌خواهیم درهای کشورشان را به روی تمام کسانی که از تعقیب همجنسگراستیزانه در چچن می‌گریزند، باز کنند.»

« مقامات چچن ادعا می‌کنند که همجنسگرایی در چچن وجود خارجی ندارد. این هفته مردم از سراسر دنیا برای اعتراض به این حرف گرد هم می‌آیند تا نشان دهند که همجنسگرایان در چچن وجود دارند و ما ضمن به رسمیت شناختن آنان خواستار محافظت از آنان هستیم.»

مقامات روسیه یک پرونده تحقیق ابتدایی در این خصوص باز کرده‌اند، اما عفو بین‌الملل خواستار یک تحقیق جنایی کامل و همه‌جانبه و برداشتن گام‌های لازم برای تضمین امنیت افراد تحت خطر در چچن است.

مطالب مرتبط:

اعدام یک نوجوان همجنسگرا توسط خانواده‌اش در چچن پس از تهدیدهای مقامات
https://goo.gl/Wu9LlV
شهادت نجات‌یافتگان از کمپ‌های شکنجه همجنسگرایان در چچن + ویدئو
https://goo.gl/Lu1QQU
دستگیری نزدیک به ۲۰ نفر از فعالان حقوق همجنسگرایان در روز ۱ می در روسیه
https://goo.gl/EFuuEs
راه‌اندازی دوباره کمپ‌های همجنسگرایان پس از هیتلر: این‌بار در چچن
https://goo.gl/dRaEOX
بیش از ۱۰۰ نفر در چچن به ظن همجنسگرایی دستگیر شده‌ و لااقل سه نفر کشته شده اند
https://goo.gl/XIHBN9

با شش رنگ در شبکه‌های اجتماعی همراه کنید:

🌈💙 https://www.facebook.com/6rang.Iran
🌈💙 https://t.me/Iran6Rang
🌈💙 https://www.instagram.com/6rangiran
🌈💙 https://www.youtube.com/user/6rangIran
🌈💙 https://www.tribunezamaneh.com/archives/author/6rang

#چچن #همجنسگرایی #همجنسگرا #گی #لزبین #پیگردقانونی #آدم‌ربایی #شکنجه #کشتار#عفوبین‌الملل #اعتراض #کارزار #روسیه #پناهندگی #امنیت

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com