روژی کورد: پس از آنکه سیدمحمود نبویان نماینده سابق مجلس در فایل صوتی ای که اخیرا از او منتشر شده ادعا کرد که محمدجواد ظریفف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی به به آمریکا و گروه مالی بین المللی تعهد داده در قبال از سرگیری روابط بانکی قاسم سلیمانی را به آن کشور تحویل دهد، جنجالهایی در داخل ایران برپا شد.

سید محمود نبویان اخیرا در یک سخنرانی گفته است که ایران هسته‌ای‌اش را داد تا رابطه بانکی برقرار شود، اما رابطه بانکی برقرار نشده است و یک سال و نیم است که آنها اجرا نمی‌کنند و برای برقراری رابطه بانکی یک شرط جدید گذاشته‌اند و گفته‌اند به شرطی رابطه بانکی را برقرار می‌کنیم که حاج قاسم سلیمانی را به ما تحویل دهید و رفته‌اند تعهد این کار را به آمریکا داده‌اند و برگشته‌اند، به خدا قسم. وی گفته است که وزیر (امور خارجه) مملکت رفته‌ است این تعهد (تحویل سردار سلیمانی) را به FATF (گروه مالی بین‌المللی) داده‌ است.

سید محمود نبویان در عین سخنانش در این باره می گوید: “قول داده اند سردار را به امریکا تحویل بدهند، بخدا قسم!”

ابتدا محمدجواد ظریف، به این ادعای نبویان در اینستاگرام خود پاسخ داد و تنها به نوشتن یک بیت شعر اکتفا کرد و نوشت: “تو با خدای خود انداز کار و دل خوش دار که رحم اگر نکند مدعی، خدا بکند”.

وی روز گذشته نیز گفت که این ادعا را مورد پیگیری قانونی قرار خواهد داد.

اکنون بهرام قاسمی ، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران اظهارات اخیر محمود نبویان را دروغ، اتهامات کذب و تشویش افکار عمومی می خواند.

سخنگوی وزارت خارجه ایران با تاکید بر اینکه گروه ویژه اقدام مالی نهادی مالی است و ربطی به استرداد اتباع ندارد گفته است :”اصرار آقای نبویان بر دروغ های خیال پردازنه و به خطر انداختن منافع ملی بر اساس توهمات و افتراها از این دست است، که نه تنها تمامی مرزهای شرع و انصاف و اخلاق را پشت سر گذارده، بلکه قبل از هر چیز توهین به شعور میلیون‌ها ایرانی به شمار می رود” .

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)