پلیس بنگلادش با یورش به میهمانی دوره‌ای مردان همجنسگرا در حومه داکا در روز جمعه ۱۹ ماه می، ۲۷ نفر را دستگیر کرد.

گفته می‌شود این ۲۷ نفر که اغلب دانشجو بودند ماریجوانا، کاندوم و ژل روان‌ساز به همراه خود داشتند. از آنجایی که این افراد در حین سکس دستگیر نشده‌اند پلیس نیز نمی‌تواند به آنان اتهام همجنسگرایی یا رابطه همجنسگرایانه بزند.

رئیس پلیس یکی از واحدهای ویژه در این رابطه اعلام کرد: «وقتی ما آنها را دستگیر کردیم، آن ها هنوز عمل همجنسگرایی را کامل نکرده بودند و داشتند برای آن آماده می‌شدند.»

همجنسگرایی در بنگلادش جرم است. پلیس از طریق گزارش همسایه‌ها از این دورهمی مطلع شد. آن‌ها گزارش دادند که مردان غریبه به این ساختمان وارد می‌شوند و به نظر می‌رسد مشغول به «کارهای مشکوک و غیرقانونی» باشند.

در آوریل سال گذشته جولهاس مانان، بنیان‌گزار نخستین مجله ال‌جی‌بی‌تی بنگلادش و کنشگر حقوق همجنسگرایان با ضربات وحشیانه چاقو در آپارتمانش به قتل رسید. مسئولیت این خونریزی را نظامیان القاعده بر عهده گرفتند.

Image may contain: one or more people and text

در آوریل ۲۰۱۶ جولهاس مانان، بنیان‌گزار نخستین مجله ال‌جی‌بی‌تی بنگلادش و کنشگر حقوق همجنسگرایان با ضربات وحشیانه چاقو در آپارتمانش به قتل رسید.

همجنسگرایان در حال گریز از این کشور هستند. یکی از کنشگران ال‌جی‌بی‌تی گریخته از بنگلادش درباره قتل جولهاس مانان می‌گوید:

«آنچه بر ما گذشت وحشیانه بود. آنها تمام جنبش را شهید کردند. من در عین ناراحتی، خشمگینم و مصمم تر. ما باید برای مقابله با این وحشی گری کاری کنیم.»

مطالب مرتبط:
در سایه ترس از حملات: همجنسگرایان بنگلادش از کشور می گریزند https://goo.gl/ZFpAc6

سایت شش رنگ:

🌈💙 http://6rang.org

شش رنگ در فیسبوک:

🌈💙 https://www.facebook.com/6rang.Iran

شش رنگ در تلگرام:
🌈💙 https://t.me/Iran6Rang

شش رنگ در اینستاگرام:
🌈💙 https://www.instagram.com/6rangiran

شش رنگ در یوتیوب:
🌈💙 https://www.youtube.com/user/6rangIran

شش رنگ در تریبون زمانه: 
🌈💙 https://www.tribunezamaneh.com/archives/author/6rang-org

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)