ISP یا سرویس‌دهنده اینترنت شما به عنوان پستچی مجازی اینترنت، آدرس تمام بسته‌های ارسالی و دریافتی به کامپیوتر شما را می‌داند. مطمئن باشید فقط این نیست.

بر حسب مکان زندگی شما و قوانین شرکت ارائه دهنده اینترنتتان، آنها می‌تواند اطلاعات بیشتری از شما داشته باشند. همچنین می‌توانند دسترسی‌های شما از طریق اعمال انواع فیلتر، کاهش سرعت و بستن درگاه‌ها و غیره را محدود کنند.

اینترنت را به عنوان یک سرویس ایمیل جهانی تصور کنید. بنابراین ISP شما نقش پستچی محلی را دارد که مطمئن می‌شود نامه‌‌های خود را دریافت می‌کنید و آنچه را که برای ارسال در صندوق پستی قرار داده‌اید را بررسی می‌کنند و به مقصد ارسال می‌کنند. بدین ترتیب، شرکت ارائه دهنده اینترنت شما، IP شما و مقصدتان را در اختیار دارد. همچنین آنها می‌دانند که یک IP چه زمان و به چه میزانی آنلاین بوده است. علاوه بر اینها قادر هستند بسته‌های ارسالی و دریافتی شما را ببینند و دنبال کنند.

از آنجاییکه که ISP ها پایگاه داده بزرگی از کاربران اینترنت و اطلاعاتشان دارند، از کارهای تبلیغاتی به دور نمانده‌اند. این شرکت‌ها با روش‌های مختلف مانند هایجکر مرورگر و غیره به کسب و کار خودشان را رونق می‌بخشند..

هنگامی که به اینترنت وصل می‌شویم، چشم‌های زیادی در حال تماشا کردن ما هستند، از جمله هکرها، خرابکارها، ISP ها که حتی می‌توانند در خدمت دولت باشند. بنابراین یکی از قدم‌های اساسی امنیت دیجیتال و حفظ حریم شخصی، محفوظ نگاه داشتن اطلاعاتی است که در بستر اینترنت ارسال یا دریافت می‌کنیم.

ادامه مطلب …

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com