روژی کورد: چند تن از نمایندگان مجلس جمهوری اسلامی ایران در پی ادامه فقر و بیکاری و تبعیض و فساد در ایران، نمایندگان محلس ایران در مورد «گسترش پدیده خرید و فروش کودکان در ایران» هشدار دادند.

بر اساس گزارشها، در برخی از بیمارستانهای ایران، کودک فروشی به امر عادی تبدیل شده است و به آسانی مشهود می باشد.

سه تن از نمایندگان مجلس ایران، از تداوم پدیده فروش نوزادان و کودکان در کشور خبر داده و خواستار تشدید مجازات‌های بازدارنده در این مورد شدند.

محمد علی پور مختار، نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی، گفت: خرید و فروش کودکان و نوزادان در بیمارستانها همچنان ادامه دارد.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان پیش‌بینی شده علاوه بر خریدار و فروشنده نوزاد در بیمارستان با پرسنل و مدیریت بیمارستانی که این اقدام خلاف در آن صورت گرفته، هم برخوردهایی صورت گیرد زیرا در این جرم شریک شده‌اند.

پیشتر بهمن طاهرخانی٬ عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، گفته بود «کودک‌ فروشی» در ایران به «تجارت» تبدیل شده است.

سال ۱۳۹۲ در وبسایتهای داخلی ایران گزارشی در رابطه با کودک فروشی در ایران منتشر شده بود که بر اساس آن: “مردی به نام خسرو وجود دارد. به بچه‌ها پول می‌دهد و بعد آنها را به هزار شکل دیگر به بردگی می‌گیرد. کودکان موظف هستند که آخر شب با مقدار مشخصی پول به خانه برگردند. اگر پول کم آورده باشند، باید تن به کارهای دیگری دهند. ازدواج این بچه‌ها هیچ جایی ثبت نمی‌شود. نامشان جایی ثبت نمی‌شود. گویا روح هستند. برده‌هایی که فقط برای کار زاییده شده‌اند.”

محمدعلی پورمختار٬ عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس،محمد کاظمی٬ نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، و یحیی کمالی‌پور٬ دیگر نماینده مجلس، خواستار برخورد با موضوع کودک فروشی شده اند، که معضلاتی چون فقر، بیکاری، فساد، تبعیض، سرکوب های اجتماعی، جامعه ایران را با بحران و آسیب هایی اجتماعی متعددی مواجه کرده و کودک فروشی و تجارت نوزادان و اعضای بدن، به محلی جهت امرار معاش شهروندان ایرانی تبدیل شده است.

طی سال گذشته شمسی، سازمان بهزیستی ایران ضمن تایید کودک فروشی در ایران از صدور دستورالعمل واگذاری نوزادان معتاد به بهزیستی خبر داده و گفته بود: «خریدوفروش نوزادان مادران معتاد در تهران را مطرح کردم و بعد از طرح این موضوع جلساتی در وزارت بهداشت داشتیم که وزیر دستور بررسی داد. بعد از آن قرار شد کودکانی که از مادران معتاد متولد می‌شوند و دارای اعتیاد هستند، مورد بررسی قرار گیرند.»

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com