روژی کورد: نیویورک تایمز طی گزارشی تعجب برانگیز، پرده از دستگیری و کشتن اعضای سازمان سیا از سوی کشور چین برداشته است.

بر اساس این گزارش، هدف چین از کشتن و زندانی کردن اعضای سازمان سیا، ایجاد اختلال در جریان کسب اطلاعات این سازمان بوده است.

بنا بر این گزارش چین در فاصله سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ گروهی ۲۰ نفره از ماموران سیا را شناسایی، دستگیر و ۱۲ نفرشان را کشته است.

این گزارش اشاره می کند که یکی از ماموران حتی در برابر چشمان مامور دیگری به قتل رسانده می‌شود تا ظاهرا هشداری باشد به آمریکا و فعالیت‌های جاسوسی‌اش در این کشور.

سازمان سیا در سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ توانست در ابتدا اطلاعات بسیار مهمی در مورد دولت چین به دست آورد. اما جریان اطلاع رسانی از چین به تدریج کم‌تر و کم‌تر شد تا اینکه در سال ۲۰۱۱ اولین ماموران ناپدید شدند. با ادامه این وضع پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) و سازمان سیا تحقیقات مشترک خود را در این باره آغاز کردند.

گزارش نیویورک تایمز همچنین افزوده است: “تا امروز روشن نیست که چرا این هسته اطلاعاتی این چنین لو رفته و نابود شده است. کارشناسان می‌گویند سرنخ این جریان یا وجود یک جاسوس در خود سازمان سیا است، یا هک شدن سیستم ارتباطی این سازمان در خارج از این کشور. دلیل هرچه باشد این یکی از سنگین‌ترین ضربات از این دست در چند دهه گذشته برای آمریکاست.”

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com