روژی کورد: خبرگزاریهای کره جنوبی از انجام یک آزمایش دیگر موشک بالستیک از سوی کره شمالی خبر دادند.

بر اساس این گزارشها، این موشک بعدازظهر امروز یک‌شنبه ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ شمسی به وقت محلی، از غرب این کشور پرتاب شده است.

این دومین یکشنبه است که کره شمالی اقدام به آزمایش موشکی بالستیک می نماید.

یک‌شنبه گذشته نیز کره شمالی موشک بالستیک دیگری را آزمایش کرد. شورای امنیت سازمان ملل با محکوم کردن این آزمایش‌ها، کره شمالی را به اعمال تحریم‌های بیشتر تهدید کرده است.

انجام این آزمایش موشک بالستیک از سوی کره شمالی در حالی صورت می گیرد که طی چند روز اخیر گزارشاتی مبنی بر ارسال یک ناو دیگر امریکا به آبهای شبه جزیره کره منتشر شده است.

از سوی دیگر، سازمان سیا در اقدامی بی‌سابقه، یگانی ویژه تشکیل داده است که قرار است فقط بر پیونگ‌یانگ متمرکز شود.

همچنین مجلس نمایندگان امریکا نیز روز پنجشنبه ۱۴ اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ شمسی، با رأی دموکرات ها و جمهوریخواهان، طرح «ممنوعیت و تجدید تحریم های کره» را که از سوی اد رویس، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان، پیشنهاد شده بود تصویب کرد.

رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا روز جمعه هشتم اردیبهشت گفت که تهدید حمله از سوی پیونگ یانگ علیه ژاپن و کره جنوبی واقعی است و خواستار اقدام شورای امنیت سازمان ملل در این زمینه شد، «پیش از اینکه کره شمالی دست به چنین اقدامی بزند».

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com