روزی کورد: بر اساس گروه ناظران حقوق بشر سوریه که مرکز آن در بریتانیاست، روز پنج شنبه ۲۸ اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ شمسی، طی حمله گروه تروریستی داعش به دو روستا در استان حما در غرب سوریه، حمله بیش از ۵۰ نفر را کشته‌شده اند.

بر اساس این گزارش، گروه داعش، کل روستای عقارب در استان حما را به تصرف خود در آورده‌اند و موفق شده‌اند نیمی از روستای “مابوجه” را نیز تصرف کنند.

شمار کشتگان حمله به این دو روستا بیش از ۵۰ نفر گزارش شده است. گفته می شود ۱۵ نفر از کشتگان این حملات مهاجمان داعش بوده‌اند.

همچنین ۱۰ جسد دیگر نیز از این حمله به جا مانده که هویتشان فعلاً ناشناس است و مشخص نیست که از اهلی روستاها بوده‌اند یا شبه‌نظامیان طرفدار اسد.

به گفته رامی عبدالرحمان، مدیر گروه ناظر حقوق بشر در سوریه، دست‌کم سه نفر از قربانیان نظامی با چاقو اعدام شده‌اند که دو نفر از این سه قربانی کودک هستند.

رامی عبدالرحمان، رئیس گروه ناظران حقوق بشر سوریه در این باره به خبرنگار خبرگزاری فرانسه گفت، نیروهای دولت سوریه هنوز موفق نشده‌اند اسلام‌گرایان افراطی داعش را از این دو روستا عقب برانند. گفته می‌شود بسیاری از قربانیان این حمله غیرنظامی بوده‌اند.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، فقط حمله داعش به روستای عقارب را تایید کرده است. به گزارش این خبرگزاری نیروهای “دولت اسلامی” در این حمله ۲۰ نفر از اهالی روستا را کشته‌اند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com