سازمان حقوق بشر کوردستان- روژهلات (مروفایتی): بنا بر گزارشات منتشره از سوی فعالین حقوق بشر در کوردستان و نیز تایید خبرنگار سازمان حقوق بشر کوردستان – روژهلات در اشنویه، روز شنبە ٢٣ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۶ شمسی، یک شهروند کورد اهل شهرستان اشنویه به اتهام “عضویت و همکاری با احزاب کورد مخالف رژیم ایران” از سوی نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی ایران بازداشت و به مکان نامشخصی منتقل شده است.

وضعیت “فاروق شارویرانی” اهل شهرستان اشنویه، پس از دستگیری تاکنون نامشخص است و ارگانهای امنیتی و مرتبط، علیرغم پیگیرهای مستمر و مکرر، آماده پاسخگویی به خانواده وی نمی باشند.

این شهروند جوان کورد، به اتهام “فعالیت سیاسی” و “اقدام علیه امنیت ملی از طریق همکاری با یکی از احزاب کورد اپوزیسیون حکومت اسلامی ایران” توسط نیروهای اطلاعاتی بازداشت شده است.

طی یک سال و سه ماه گذشته بیش از ۳۰۰ تن از شهروندان کورد در شهرهای مختلف کوردستان روژهلات دستگیر شده اند که سرنوشت بیشتر آنان تاکنون نیز در هاله ای از ابهام قرار دارد

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com