روژی کورد: نیروهای امنیتی سعودی در شرق عربستان در شهر عوامیه در استان قطیف، که مخفیگاه شیعیان مسلح و معارض دولت سعودی است، مردی را به قتل رساندند که بنا به گزارش رسانه‌های محلی از معارضان شیعه مسلح بوده است.

میرا الجزیره، یک رسانه محلی طرفداران شیعیان عربستان گزارش داده در این درگیری‌ها که در سحرگاه اتفاق افتاد، دست‌کم دو نفر از معارضان مسلح شیعه به قتل رسیده‌اند و ده‌ها نفر هم مجروح شده‌اند.

روزنامه الحیات گزارش داده که نیروهای امنیتی عربستان در حمله به محله قدیمی المسوره در عوامیه چند منزل مسکونی را نیز تخریب کردند و با مردم درگیر شدند.

تاکنون اطلاع دقیقی از تعداد دقیق مجروح‌شدگان در دست نیست.

خبرگزاری رویترز در اینباره گزارش داده است که در زد و خورد بین شیعیان عوامیه و نیروهای امنیتی سعودی عده زیادی هم مجروح شده‌اند.

خبرگزاری رویترز گزارش داده که مقامات سعودی قصد دارند محله قدیمی المسوره را که ۲۰۰ سال پیش در زمان امپراطوری عثمانی ساخته شده کاملاً ویران کنند. آن‌ها می‌گویند معارضان مسلح شیعه از کوچه‌های تنگ این محله استفاده می‌کنند و در خانه‌های قدیمی پنهان می‌شوند. مقامات سعودی برآورد کرده‌اند که هزینه تخریب خانه‌های محله قدیمی المسوره ۲۰۴ میلیون دلار است. دولت سعودی در نظر دارد یک مجتمع مسکونی مدرن با مراکز خرید و دفترهای تجاری احداث کند و در اختیار ساکنان المسوره قرار دهد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com