روژی کورد: واکنشهای تند و شدید به سخنان و ادعاهای روحانی همچنان در حال افزایش است. این روزها تمامی مسائل به زیان حسن روحانی خودنمایی می کند، پس از هر مناظره تلویزیونی، چندین سخنرانی انتقادی و اظهار نظر جدی در پاسخ به وی داده می شود. پاسخهایی که نشانگر عدم وجود قدرت رئیس جمهوری در ایران می باشد و این گفته خامنه ای را ثابت می کند که در ایران دولتها هیچگونه اختیار و قدرتی ندارند.

پس از آنکه پاسدار محمد باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران از سخنان حسن روحانی در مناظره تلویزیونی دوم کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری انتقاد کرد و گفت قدرت موشکی ایران ربطی به “مسئله کوچکی مانند برجام” ندارد، رئیس سازمان بسیج ایران نیز در واکنش به انتقاد حسن روحانی از نوشته شدن شعار «محو اسرائیل» بر یکی از موشک‌های سپاه پاسداران تأکید کرد که «محو» این کشور جزو «آرمان‌های» جمهوری اسلامی است.

حسن روحانی طی مناظهر تلویزیونی کاندیداهای ریاست جمهوری در ایران، روز جمعه ۱۵ اردیبهشت، در دومین مناظره انتخابات ریاست جمهوری گفته بود که «شهرهای زیرزمینی نشان دادند؛ روی موشک شعار نوشتند تا برجام را به هم بزنند».

کارشناسان سیاسی بر این عقیده اند که حسن روحانی که اینک از سوی رهبری جمهوری اسلامی ایران نیز در تنگنا قرار گرفته است، این مسئله را به عنوان تاکتیک بکار می برد چرا که وی در زمان ریاست جمهوری خود هیچگاه از این مسئله انتقاد نکرده است. از جمله زمانی که آویگدور لیبرمن وزیر دفاع اسرائیل، یکشنبه اول اسفند ۹۵ در سخنرانی در کنفرانس امنیتی مونیخ یادآور شده بود که ایران روی موشک‌های دوربردی که سال ۹۴ شلیک کرد، از جمله به زبان عبری نوشته بود «اسرائیل باید از صفحه روزگار محو شود»، حسن روحانی هیچگونه واکنشی بروز نداده بود.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، غلامحسین غیب‌پرور روز یکشنبه ۱۷ اردیبهشت، گفت: «شعار مرگ بر اسرائیل بر روی موشک مگر کار بدی است، اساساً محو اسرائیل جزو آرمان‌های ما می‌باشد».

سپاه پاسداران مهر سال ۹۴ از اولین «شهر موشکی» خود رونمایی کرد و فرمانده هوافضای این نیرو همان زمان گفت که پایگاه‌های موشک‌های دوربرد ایران «در عمق ۵۰۰ متر زیر کوه‌های بلند» و «در همه استان‌ها و شهرهای» کشور «آماده مقابله با تهدیدهای دشمنان هستند».

سپاه در دی ماه همان سال از «دومین شهر موشکی» ایران رونمایی کرد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)