روژی کورد: علی جمشیدی، فرزند کریم خان از نوادگان سیف السلطان که در منطقه دالاهو به دنیا آمد و از همان دوران جوانی در شهر قصرشیرین سکنی گزید.

وی در اوایل دوران جوانی با دو برادر دیگرش بنامهای که از قهرمانان بوکس ارتش بود و نیز گودرز که از مربیان مشت زن کنونی شهر کرماشان محسوب می شود به عرصه ورزش وارد شد و توانست افتخارآفرینیهای متمادیی ثبت کند.

با شروع جنگ ایران-عراق خانواده ی علی شاه به اجبار از قصرشیرین به کرمانشاه می روند و آنجا با پرداختن به مربیگری هزینه ی زندگی خود را تأمین می کرد.

علی قهرمان بوکس آسیا در سال ١٣۵۴ خورشیدی بود، به گفته ی یدالله اسپری پسر عموی پدر وی، که در کرماشان معلم می باشد، بعضی اوقات که شاهد مسابقات علی بوده است به گونه ای بازگو می کرد که؛ علی در هنگام مبارزه در مقابل هجوم بوکس حریفش بندرت پلک چشم هایش را به هم می زد و به همین سبب در میان مشت زنهای داخل و خارج به ” چشم عقابی ” شهرت پیدا کرده بود!

مرگ این قهرمان کورد با سکوت کامل رسانه های خبری داخل ایران روبرو شده است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com