هانا: دو پناهجوی ایرانی در ترکیه با حکم ترک خاک مواجه و در انتظار اخراج از خاک ترکیه به سر می برند.
بنا به گزارش خبرگزاری پناهندگی هانا و به نقل از وبسایت “کائوس-جی ال” ترکیه که اخبار مربوط به دگرباشان جنسی را پوشش میدهد، عصر روز ١٨ آوریل، دو پناهجوی دگرباش جنسی ایرانی که بدون اجازه کار در هتلی در شهر “دنیزلی” ترکیه کار میکردند، از سوی پلیس این شهر دستگیر میشوند.

این پناهجویان سپس به کلانتری “کینیکلی” این شهر منتقل میشوند و در آنجا در بازداشت به سر برده و اجازه ملاقات با وکیل هم از آنها سلب شده است.
بنا به همین خبر که در این سایت ترکیه درج شده است: در تارریخ ٢٠ آوریل گروهی از پناهجویان ایرانی به حمایت از این دو پناهجوی بازداشت شده در مقابل کلانتری کینیکلی تجمع میکنند و خواهان آزادی آنها میشوند که با دخالت پلیس، متفرق میشوند.
گفتنی است کمیسیون حقوق بشر اروپا، مخالفت خود را با دیپورت این دو پناهجو اعلام کرده و خواهان ماندن آنها در ترکیه شده است.
بنا به همین گزارش گفته شده که به زودی حکم ترک خاک این پناهجویان از سوی فرمانداری دنیزلی به آنان یا وکلایشان ارائه خواهد شد و آنان از طرف اداره مهاجرت دنیزلی از خاک ترکیه اخراج خواهند شد.
در این گزارش هیچ اشاره ای به اسامی این افراد و سن آنها نشده است.

ترجمه از زبان ترکی به فارسی: آزاد صدیقی

توجه: در صورت کسب اطلاعات جدید در این مورد از سوی خبرگزاری هانا، این خبر به روزرسانی خواهد شد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com