Image result for ‫داعش بار دیگر به یکی از کلیساهای مسیحیان در مصر حمله کرد‬‎

 

روژی کورد: بنا بر گزارش خبرگزاری فرانسه، چند فرد مسلح در مقابل دیر کاترین مقدس در شبه جزیره سینا به چند پلیس تیراندازی کرده‌اند.

مدت ۱۰ روز پیش نیز، داعش به دو کلیسای مسیحیان مصر در شهرهای طنطا و اسکندریه،حمله نموده بود.

گروه تروریستی داعش، مسئولیت انجام این حملات را برعهده گرفته است.

وزارت کشور مصر می‌گوید پلیس در حال محافظت از دیر کاترین مقدس بود که افراد مسلح به طور غافلگیرانه‌ای در خیابان به روی پلیس آتش گشودند و سپس از صحنه درگیری گریختند. مأموران امنیتی مصر در جست‌وجوی آن‌ها هستند.

وزارت کشور مصر اعلام کرده که در این تیراندازی دست‌کم یک مأمور پلیس کشته و سه پلیس دیگر مجروح شده‌اند.

دیر کاترین مقدس در قرن ششم میلادی بر روی کوهپایه سینا ساخته شده و قدیمی‌ترین دیر مسکونی جهان مسیحی‌ست. هر سال هزاران جهانگرد برای دیدن این اثر تاریخی به شبه‌جزیره سینا سفر می‌کنند.

دیر کاترین مقدس در میراث فرهنگی یونسکو به ثبت رسیده. در این صومعه سندی وجود دارد به نام «آشتی‌نامه محمد» که به محمد، پیامبر اسلام نسبت داده می‌شود و گفته می‌شود که متن آن به خط علی بن ابی‌طالب است.

روز یکشنبه ۲۰ خرداد ماه ۱۳۹۶ شمسی، نیز بر اثر وقوع یک انفجار در یک کلیسای قبطی‌های مصریکه در شهر طنطا که در منطقه دلتای رود نیل واقع است، دست‌کم ۲۱ تن کشته و ۵۰ تن دیگر مجروح شدند.

داعش در گذشته ویدئویی منتشر کرد و در آن ادعا کرد که کارزار قتل و خشونت خود علیه مسیحیان را تقویت خواهد کرد.

اسلام‌گرایان افراطی مسر بنام “انصار بیت” که با گروه «دولت اسلامی» (داعش) هم‌پیمان شده‌اند، تا کنون بمب‌گذاری‌های مرگباری را در کلیساهای مصر انجام داده‌اند.

گروه تروریستی داعش در شبه جزیره‌ی سینا در مصر، ۴ نفر مصری دیگر را به اتهام “جاسوسی” برای دولت این کشور به طرز فجیعی اعدام کرد.

گروه “انصار بیت المقدس” که در سال ٢٠١۴ به داعش بیعت داده، ده‌ها نفر از شهروندان مصری را به صورت دسته جمعی اعدام کرده است.

سالم سلمی الحمادین ملقب به “ابو انس انصاری” سرکرده‌ی این گروه تروریستی در تاریخ ١٨ مارس سالجاری میلادی در حمله‌ی هوایی نیروهای مصر کشته شد.

کارشناسان اسلام سیاسی معتقدند که نیروهای اسلامگرای سلفی در کشورها منطقه خاورمیانه با همکاری مخفی و مستقیم رژیم ایران فعال هستند.

پیشتر وزارتخارجه مصر بیانیه‌ای شدیدالحن داخالت رژیم ایران به دنبال خلع محمد مرسی از قدرت را محکوم و “غیر قابل قبول” دانسته بود.

از دیگر سو تاکنون تنها رژیمی که در منطقه‌ای که آماج حملات گروههای تکفیری و تروریستی از جمله داعش قرار نگرفته، رژیم اسلامی ایران است، امری که که گمانه‌زنی‌ها را در مورد ادعای محققان اسلام سیاسی مبنی بر همکاری رژیم ایران و گروههای تکفیری را چند برابر کرده است.

دور جدید حمله داعش به مسیحیان مصر پس از انفجار انتحاری یک کلیسا در قاهره آغاز شد. این انفجار صبح یکشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۵ شمسی در یک نمازخانه منتهی به سالن اصلی کلیسای مرقس مقدس (سن‌مارک)، کلیسای جامع قبطی‌ها در قاهره، پایتخت مصر رخ داد که بر اثر آن ۲۸ تن کشته زخمی شدند. بسیاری از این کشته‌شدگان را زنان و کودکانی تشکیل می‌دهند که برای شرکت در مراسم دعای روز یکشنبه به کلیسا رفته‌بودند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)