مروفایتی: طی مدت دو ماه گذشته، اخبار مکرری از دستگیری و بازداشت شهروندان کورد در شهرستانهای مختلف منتشر می شود که به دلیل تهدید نهادهای امنیتی و ترس خانواده های دستگیر شدگان، این اخبار از دید رسانه ها و فعالین حقوق بشر مکتوم می گردد.

طی روزهای گذشتە و در ادامه این دستگیریها، نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی در شهر پاوە حداقل ١٢ شهروند کورد را بازداشت کردەاند.

وبسایت حقوق بشری (هەنگاو) هویت ۵ تن از شهروندان بازداشت شدە را کە روزهای یک‌شنبە و سەشنبە ٢٠ و ٢٢ فروردین ماه ۱۳۹۶ شمسی؛ بازداشت شدەاند بە شرح ذیل اعلام کردە است؛

١_ جنید هدایتی

٢_ فرشید احمدی

٣_ سوران احمدی (برادر فرید)

۴_ دلسوز محمدی

۵_ ارسلان احمدی

این ۵ شهروند کورد بە اتهام “ارتباط با احزاب کورد اپوزسیون ایران” بازداشت و هم‌اکنون در زندان سیاسی (میدان نفت) کرماشان (کرمانشاه) نگهداری می‌شوند.

همچنین چند شهروند دیگر نیز بازداشت شدەاند کە تعدادی از آنها آزاد و از سرنوشت تعدادی از آنها نیز هیچ خبری در دست نمی‌باشد.

یک منبع موثق به خبرنگار هنگاو گفته است که نیروهای اطلاعات سپاه پاسداران در هنگام بازداشت جنید هدایتی در و پنجرە منزل آنها را شکستە و اقدام بە ضبط وسایل شخصی از جملە مبایل و لب‌تاب وی کردەاند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com