زندانیان سیاسی و عقیدتی در زندان مرکزی زاهدان  از سوی مسئولین این زندان به دلیل عقاید مذهبی به طور مکرر مورد توهین و آزار قرار می‌گیرند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، روز جمعه ۲۶ فروردین‌ماه، افسرنگهبان زندان زاهدان با فراخواندن محمد کلکلی، پیش‌نماز زندانیان عقیدتی اهل سنت در بند سه این زندان، همراه با توهین و رفتارهای غیرانسانی، اقدام به تراشیدن ریش این زندانی عقیدتی نمود.

به گفته این افسرنگهبان که «راستی» نام دارد، این دستور از سوی رئیس زندان به وی داده شده است.

همچنین ۲۱ فروردین‌ماه حیات‌الله نوتی‌زهی، زندانی بیمار بند ۱ زندان مرکزی زاهدان، پس از تشنج با ویلچر به بهداری زندان منتقل شد اما چون در حالت تشنج پایش به مسئول پاس کلید برخورد کرده بود؛ علی‌رغم وضعیت نامساعد جسمی به قرنطینه زندان انتقال یافت.

افسر پاسدار  مدعی شد که این زندانی «عامدانه به او لگد زده است» و در پی شکایت وی، «حیات‌الله نوتی‌زهی» باید به مدت ۲۰ روز در سلول انفرادی نگهداری شود.

اعزام حیات‌الله نوتی‌زهی به قرنطینه در حالی صورت گرفته است که این زندانی می‌بایست در بهداری به دلیل وضعیت نامساعد جسمانی تحت درمان قرار گیرد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com