روژی کورد: سازمان «ناظر حقوق بشر سوریه» که مرکز آن در لندن مستقر است روز پنج‌شنبه، ۱۷ فروردین‌ماه ۱۳۹۶ شمسی، گزارش داد که گروه حکومت اسلامی، داعش، روز چهارشنبه ۳۳ جوان سوری را در استان دیرالزور گردن زده است.

به گزارش فعالان حقوق بشر سوریه، هیچ یک از اجساد تاکنون شناسایی نشده‌اند و مشخص نیست که آیا این افراد از اعضای گروه حکومت اسلامی بودند یا از نیروهای شبه نظامی وفادار به این گروه.

بنا بر گزارش سازمان نظار بر حقوق بشر سوریه، همه ۳۳ فرد کشته‌شده روز چهارشنبه، که «بزرگ‌ترین اعدام دسته‌جمعی» گروه حکومت اسلامی در سال ۲۰۱۷ خوانده می‌شود ۱۸ تا ۲۵ سال سن داشتند.

خبرگزاری‌ها می‌گویند دست‌کم ۳۳۰ هزار نفر در جنگ داخلی سوریه کشته شده‌اند. این جنگ که اکنون وارد هفتمین سال پیاپی شده، با سرکوب اعتراضات عمدتاً مسالمت‌آمیز شهروندان سوری به حکومت بشار اسد، و فرو افتادن این کشور به درگیری‌های مسلحانه آغاز شد و با شکل‌گیری گروه‌هایی مانند «حکومت اسلامی» و شاخه‌های القاعده ادامه پیدا کرد.

نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور بشردوستانه روز ۱۳ فروردین اعلام کرد که بیش از ۱۳ میلیون شهروند سوریه نیازمند کمک‌های بشردوستانه هستند و در سال جاری میلادی باید کمک‌هایی به ارزش هشت میلیارد دلار برای آنان فرستاده شود.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com