روژی کورد: بنا بر گزارش خبرگزاری فرانسه ، حماس ۳ نفر محکوم به اعدام را به اتهام همکاری با اسرائیل، صبح پنجشنبه ۱۷ فروردین ماه ۱۳۹۶ شمسی در نوار غزه به دار آویخته است.

پیش از این نیز حماس ۶ نفر دیگر را به اتهام همکاری با اسرائیل اعدام کرده بود.

گفته میشد، محکومان به اعدام را با یک مینی‌بوس به محله‌ای در نوار غزه انتقال دادند، سپس آن‌ها را به بیرون پرت کردند و بعدش هم مردان مسلح از درون مینی‌بوس آن‌ها را به رگبار بستند.

حماس اعلام کرده است که از این پس سختگیری بیشتری نسبت به کسانی که در نوار غزه با اسرائیل همکاری می‌کنند اعمال می‌کند.

حماس پیشتر نیز در روز جمعه ۱۵ مرداد ۱۳۹۳ شمسی نیز، ۱۸ نفر را به اتهام خبرچینی برای اسرائیل اعدام کرد. به گزارش خبرگزاری فلسطینی «منا»، تیرباران متهمان در برابر مسجد «العمری» در غزه و از سوی مردان نقاب زده حماس انجام گرفت. ۱۱ نفر از این عده، صبح جمعه و بقیه پس از نماز جمعه اعدام شدند.

بنا به گزارش خبرنگاریها، سخت‌گیری‌های حماس نسبت به فلسطینیانی که در مظان همکاری با اسرائیل قرار دارند، از ۱۰ روز پیش که مازن فقهاء یکی از فرماندهان گردان‌های عزالدین قسام به طرز مشکوکی به قتل رسید، شدت گرفته است.

پزشکی قانونی غزه اعلام کرده بود که مازن فقهاء با شلیک گلوله‌ای از یک اسلحه دستی که به صداخفه‌کن مجهز بوده، از فاصله نزدیک به قتل رسیده است. حماس اعلام کرده بود که اسرائیل مسئول قتل این فرمانده بریگارد قسام است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com