روژی کورد: اتحادیۀ اروپا با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که چهار مقام ارشد نظامی رژیم سوریه را به اتهام به کارگیری سلاح های شیمیایی علیه مردم سوریه در سال های ٢٠١۴ و ٢٠١۵ در فهرست سیاه خود قرار داده است. در این فهرست روی هم ٢٣۹ شخصیت و مقام سوری و در رأس آنان بشار اسد، رهبر رژیم دمشق، قرار گرفته اند. در نتیجۀ این تصمیم دارایی های این افراد در کشورهای عضو اتحادیۀ اروپا ضبط شده اند.

به گزارش دویچه وله، رویترز به نقل از واحدهای رزمی کرد سوریه خبر داد که در توافق با این نیروها ارتش روسیه یک پایگاه نظامی جدید در استان “افرین” واقع در شمال-غرب سوریه به منظور نبرد با تروریسم دایر کرده است. همین منبع افزوده است که این توافق دیروز یکشنبه ١۹ مارس امضا شد و به موجب آن ارتش روسیه به واحدهای رزمی کردستان سوریه آموزش نظامی می دهد.

در این حال، نیروهای رژیم بشار اسد امروز نیز به نبردهای خود علیه مخالفان مسلح دولت در محلات شرقی دمشق ادامه دادند. در پی حملۀ غافلگیرانۀ مخالفان مسلح رژیم سوریه، وضعیت دمشق طی بیست و چهار ساعت گذشته بسیار تنش آلود و ناآرام شده است.

یک مقام نظامی رژیم دمشق گفته است که قوای بشار اسد موفق شدند مخالفان مسلح را از کلیه مواضع خود به عقب برانند.

دیروز یکشنبه شورشیان مسلح موفق شدند به یاری عملیات انتحاری و انفجار خودروهای مملو از مواد انفجاری تا نزدیکی مرکز دمشق پیشروی کنند. رامی عبدالرحمن، مدیر سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه گفته است که قوای بشار اسد موفق شدند در ضدحملۀ خود مخالفان مسلح را از ٧٠ درصد مواضع شان بیرون برانند. در نتیجۀ درگیری های بیست و چهار ساعت گذشته در دمشق ٢۶ تن از قوای طرفدار رژیم بشار اسد و ٢١ تن از شورشیان مسلح یا جهادیون کشته شدند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)