روژی کورد: بر اساس گزارش رویترز، روسها به شبه نظامیان YPG پیشنهاد آموزش نظامی می‌دهند و بعنوان بخشی از توافقی که با ترکیه داشتند احتمالا باعث عصبانی شدن همسایه شان ترکیه می‌شود که اعلام کرد مسکو ایجاد پایگاههای نظامی را انکار می‌کند.

سخنگوی ـYPG روز دوشنبه گفت: روسیه در یک توافق با شبه نظامیان کرد سوریه YPG در حال برپایی پایگاههای نظامی در شمال غربی آن کشور است که کنترل این منطقه را بر عهده دارند و به این نیروها آموزش نظامی خواهد داد که نیرویی است که علیه تروریسم می‌جنگند. اما وزرات دفاع روسیه این ادعا را انکار کرد.

سخنگوی YPG رادور خلیل به رویترز گفت: این توافقنامه با روسیه در روز یکشنبه منعقد شد وسربازان روسی از قبل وارد موقعیت منطقه شمال غرب در عفرین با خوردوهای حامل سربازان و خودروهای زرهی شده‌اند.

گرچه روسیه بعدا در روز دوشنبه اعلام کرد هیچ نقشه‌ای برای گشایش پایگاههای جدید نظامی در سوریه ندارد.

مسکو اضافه کرد که می‌خواهد بخشی به نام مرکز آشتی ایجاد کند که به گفته او به مذاکراتی داخلی بین طرفین جنگ نزدیک عفرین برای جلوگیری از خشونتها در طول برقراری آتش بس کمک کند.
حرکتی که احتمالا ترکیه را عصبانی خواهد کرد. از دید انکار YPG به حزب گارگران ترکیه PKK وابسته است که شورشها در داخل ترکیه را دامن می‌زند.

در ادمه خلیل گفت روسیه در حال حاضر وارد توافقی بین نیروهای روسیه و YPG در سوریه در یک قالب کاری در همکاری علیه تروریسم می‌شود که کمک به آموزش نیروهای ما در یک جنگ مدرن و همچنین ایجاد یک نقطه مستقیم در ارتباط با نیروهای روسیه است.

خلیل در یک اطلاعیه کتبی گفت: ” این اولین توافقنامه در نوع خودش است.”

ترکیه یک جنگ مرزی در طول بخشی از مرز ترکیه و سوریه راه انداخته است که از دستیابی بیشتر نیروهای YPG جلوگیری کند که کنترل نوارهایی از شمال شرق سوریه را در دست دارد.
همچنین YPG متحد ایالات متحده در جنگ علیه داعش در سوریه بودند. و بعنوان یک بخش عمده‌ در جنگ مورد حمایت ایالت متحده آمریکا علیه دژ شهری داعش در رقه و بیشتر در شرق
ایفای نقش می‌کند.

سخنگوی YPG افزود که توافقنامه از امروز قابل اجرا شد. اما از اینکه چه تعداد از سربازان روسی به جانداریس هست، خوداری کرد، جانداریس جایی است که پایگاهها در حال احداث هستند.

خلیل در ادامه گفت که جانداریس قبلا توسط نیروهای ترکیه در نزدیک مرزها بمباران شده بود.

یکی از تحلیگران رویترز در یک قابل اطاعاتی قابل دسترس نشان می‌دهد که مسکو به شکل پنهانی نیروهایش را در سوریه بازسازی می کند و از زمانی که آتش بس در سوریه در آواخر سپتامبر ۲۱۰۶ از بین رفت تحرکات دریایی و هواییش دو برابر شد.

مسکو یک پایگاه هوایی دایمی در سوریه دارد که از آنجا حملات هوایی علیه مخالفان بشار اسد انجام می‌دهد همچنین جهت آموزش نیروهای نظامی، نیروهای ویژه، تفنگداران دریایی، متخصصان توپخانه‌ای و درجهت کمک به نیروهای دولت سوریه بر روی زمین از این پایگاه استفاده می‌کند.

روسیه همچنین یک پایگاه دریایی در بندر تارتوس در سوریه دارد که آن را در اکتبر ۲۰۱۶ ڴسترش و پیشرفت زیادی داده است.

مسکو امکانات بندر تارتوس را از زمانی که اتحاد جماهیر شوروی در سال ۱۹۹۱ فرو ریخت به ارث برد و اکنون پایگاه انحصاری نیروی دریایی روسیه در مدیترانه است.

علیرغم برخی نوگرایی، در حال حاضر توانایی نسبتا کمی در قبول کشتیهای جنگی بزرگ دارد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com