مروفایتی: هنگامه شهیدی عضو حزب اعتماد ملی و مشاور کروبی در امور زنان، نیمه‌شب پنج‌شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۵ شمسی در شهر مشهد و در حالیکه به منظور شرکت در مراسم ختم مادربزرگش به مشهد رفته بود، بازداشت و به تهران منتقل شده است.

او در نامه‌ای که پیش از دستگیری در صفحه فیس‌بوکش منتشر کرده بود تاکید کرده که هشدارهایی از برخی رسانه‌ها و افراد نزدیک به دولت مبنی بر بازداشتش دریافت کرده است.

هنگامه شهیدی در این نامه تاکید کرده از آنجایی که بازداشتش را غیرقانونی و تنها در راستای “پروژه قبل از انتخابات برای بازداشت گسترده فعالان سیاسی و روزنامه‌نگاران” می‌داند از لحظه بازداشت اعتصاب غذا خواهد کرد.

از دیگر سوی، عیسی سحرخیز روزنامه‌نگار زندانی که به دلیل مشکل قلبی به بیمارستان منتقل شده است، مورد ضرب و شتم ماموران امنیتی قرار گرفته است.

به گزارش سایت کلمه ساعت پنج و نیم صبح روز شنبه ۲۱ اسفند (۱۱ مارس) ماموران امنیتی به همراه دو سرباز وارد اتاق آقای سحرخیز در بیمارستان قلب تهران شدند و وسایل او را تفتیش کردند. در بازرسی از وسایل سحرخیز، او از تخت پایین می‌افتد. اعتراض این روزنامه‌نگار به رفتار ماموران، به ضرب و شتم او منجر می‌شود. سحرخیز هم‌اکنون زیر چادر اکسیژن است.

عیسی سحرخیز، روزنامه‌نگار در شهریورماه سال جاری از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ۲۱ ماه زندان محکوم شد. پیش از آن او در دادگاه بدوی به دو سال حبس بابت توهین به رهبری و یک سال حبس به اتهام تبلیغ علیه نظام محکوم شده بود.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)