گزارشهای رسیده به مروفایتی حاکی از دستگیری شمار زیادی از شهروندان کورد در شهرستانهای ربط، مهاباد، پیرانشهر و اشنویه می باشد.

مروفایتی: روز جمعە ٢٠ اسفندماه ۱۳۹۵ شمسی، نیروهای وزارت اطلاعات در پیرانشهر، طی یورشی ناگهانی بە آتیلە عکاسی (نایس)، صاحب این عکاسی با هویت “سعید احمدی”، فرزند محمد را بازداشت کردند.

یک منبع در این باره به “هه نگاو” کفته است: “نیروهای اطلاعاتی علاوە بر بازداشت سعید چندین دوربین، کامپیوتر و دفتر ثبت مشتریان وی را ضبط و با خود بردەاند.”

این منبع همچنین افزوده است: “سعید احمدی کە ٣٠ سالە می‌باشد، بە اتهام “همکاری با یکی از احزاب کورد اپوزسیون ایران” بازداشت شدە است.”

خبرنگار مروفایتی در مهاباد نیز اعلام نموده است که طی یک ماه اخیر شماری بیش از ۵۰ نفر در این شهرستان دستگیر شده اند که تاکنون هویت آنها نامشخص است و هیچگونه اطلاع دقیقی از بازداشت آنها در دست نیست.

برپایه گزارشها؛ روز سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ شمسی، نیروهای اطلاعات شهرستان اشنویه نیز، یک شهروند کورد این شهرستان بنام “امیر وفایی”، ۳۹ ساله را دستگیر نموده اند.

همچنین طی دو هفته پذشته، اداره اطلاعات شهرستان سردشت، دو برادر اهل روستای “لیلانه” و ساکن شهرستان ربط بنامهای جعفر و ابراهیم علیپور، را به طور همزمان دستگیر و بازداش نموده و به مکان نامعلومی انتقال داده است.

این دو برادر در یک حمله ناگهانی ماموران اداره اطلاعات سردشت به منزل پدریشان دستگیر و بازداشت شده و تاکنون هیچ اطلاعی از سرنوشت آنها در دست نیست.

گفته می شود این دو برادر به اتهام همکاری با یکی از احزاب کورد اپوزیسیون جمهوری اسلامی دستگیر و بازداشت شده اند و تاکنون هیچ اطلاعی از وضعیت آنها و محل بازداشتشان در دست نیست.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)