مارین لوپن کاندیدای ریاست‌جمهوری فرانسه وعده داد فرایند رحم جایگزین و ازدواج هم‌جنس‌ها را ممنوع خواهد کرد.

مارین لوپن علیرغم وعده لغو ازدواج هم‌جنس‌گرایان ممکن است انتخاب اول جامعه هم‌جنس‌گرایان باشد.

لیست بلندبالای وعده‌های مارین لو پن حاوی چند مورد مهم است: «ترک اتحادیه اروپا و ناتو، تقویت پلیس و ارتش، تقویت خانواده‌ها و لغو ازدواج هم‌جنس‌گرایان.»

وی در نظر دارد در راستای کاهش نیاز به مهاجر در آینده نرخ تولد نوزادان را افزایش دهد و به کمک خانواده‌های کم‌درآمد بشتابد. از سوی دیگر وی فرایند رحم جایگزین و ازدواج هم‌جنس‌ها را نیز غیرقانونی خواهد کرد.

لوپن در آیتم شماره ۸۷ام در لیست ۱۴۴تایی وعده‌های خود به اصلاح و بهبود «اتحاد‌های مدنی» برای جایگزینی قانون ازدواج برای هم‌جنس‌گرایان اشاره کرده است. او گفته است که این قانون عطف به ماسبق نمی‌شود. در ادامه آمده است که رحم جایگزین غیرقانونی خواهد شد و هرگونه بارداری با کمک کلینیکی تنها محدود به زوج‌های با مشکل باروری خواهد شد. به این ترتیب به نظر می‌رسد زوج‌های هم جنس از امکان فرزندآوری محروم خواهند شد.

آنچه باعث تعجب است تیتر این بخش از تغییرات است: «این امکان را برای همه ایجاد می‌کنیم که جایگاه خود را بیابند»

لوپن در نظر دارد ازدواج هم‌جنس‌گرایان را به یک نسخه بهبودیافته از پیمان همبستگی مدنی بازگرداند.

قانون ازدواج هم‌جنس‌گرایان در فرانسه در سال ۲۰۱۳ و توسط رئیس‌جمهور پیشین، فرانسوا اولاند به امضا رسید. پیش از آن تنها راهی که زوج‌های هم‌جنس برای ثبت رابطه خود داشتند «اتحاد مدنی» بود که عنوان «پیمان همبستگی مدنی» (pacte civil de solidarité, PACS) شناخته می‌شد. امکان ثبت این نوع رابطه حتی پس از قانونی شدن ازدواج هم‌جنس‌ها برای تمام افراد، چه هم‌جنس‌گرا و چه دگرجنس‌گرا همچنان فراهم بود. اکنون لوپن در نظر دارد ازدواج هم‌جنس‌گرایان را به یک نسخه بهبودیافته از پیمان همبستگی مدنی بازگرداند. اینکه بر سر حق پذیرش فرزندخوانده چه خواهد آمد هنوز روشن نیست.

مارین لوپن که رهبر حزب جبهه ملی فرانسه است شانس بالایی برای پیروزی در انتخابات دارد. نظرسنجی‌ها حاکی از آن است که لوپن ممکن است «رای جامعه هم‌جنس‌گرایان» را از آن خود کند.

از سال ۲۰۱۵ شمار افراد ال‌جی‌بی‌تی در میان هواداران این حزب رو به افزایش بوده است. به گزارش گاردین اکنون ۳۲٪ زوج‌های هم‌جنس و متاهل در مقایسه با ۱۹٪ در سال ۲۰۱۲ از لوپن حمایت می‌کنند.

گفته می‌شود تلاش‌های جبهه ملی فرانسه برای رسم تصویری از اسلام و موج مهاجران به عنوان تهدیدی برای جامعه ال‌جی‌بی‌تی‌آی مسبب این افزایش گرویدن باشد.


منابع:
Gay Star News
The Conversation

وبسایت شش‌رنگ:
http://6rang.org

صفحه فیسبوک شش‌رنگ:
https://www.facebook.com/6rang.Iran

کانال شش‌رنگ در تلگرام:
https://t.me/Iran6Rang

فضای اختصاصی شش‌رنگ در تریبون زمانه:
https://www.tribunezamaneh.com/archives/author/6rang-org

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)