Image result for ‫ماشین آبپاش ضد شورش؟!‬‎

یکی از توییت هایی که در مورد حادثه پلاسکو در دو سه روز اخیر در بسیاری از شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شد و اعتراضات زیادی به آن شد، توییت مرتضی (سردار) طلایی بود. سردار طلایی نوشته بود: «آتش نشان فریاد زد؛ پول بدهید دستگاه بخریم؛ فریادش را به جان خریدم؛ او راست می گفت؛ اما درد ما را نمی دانست»!!! اکنون پس از این مصیبت عظیم به جاست که از سردار طلایی فرمانده سابق نیروی انتظامی و نایب رئیس کنونی شورای شهر بپرسیم: درد ما کمبود وسایل و تجهیزات آتش نشانی است یا ماشین آبپاش ضد شورش؟!

**********

درد ما دستگاه آتش نشانی است یا آبپاش ضد شورش؟
کلمه –  یکی از توییت هایی که در مورد حادثه پلاسکو در دو سه روز اخیر در بسیاری از شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شد و البته اعتراضات زیادی به آن شد، توییت مرتضی (سردار) طلایی بود.

سردار طلایی نوشته بود:

آتش نشان فریاد زد

پول بدهید دستگاه بخریم

فریادش را به جان خریدم

او راست می گفت

اما درد ما را نمی دانست.

مهر ماه ۹۳ خبرگزاری های داخلی پوشش وسیعی از مراسم صبحگاه مشترک ارتش و نیروی انتظامی جمهوری اسلامی داشتند که در آن از خودروهای زرهی ضد شورش رونمایی شد خودروهای که کاربرد آنها «عملیات رزمی و دفاع شهری» عنوان شد.
سردار حسن کرمی به عنوان فرمانده یگان‌های ویژه ناجا در این مراسم با اشاره به اینکه تجهیزات جدیدی متناسب با «سیاست بازدارندگی و آمادگی در بحران» ذکر کرد. بسیاری از این تجهیزات و به ویژه خودروها در جریان مقابله با تظاهرات مردمی سال ۸۸ مورد استفاده قرار نگرفته بود، اما اظهارات این افسر نظامی حاکی از آن بود که نیروهای انتظامی ایران قصد دارد در صورت اغتشاش مشابه در آینده به شکل دیگر و در واقع با شدت بیشتری با آن برخورد کند.

از جمله این تجهیزات خودروی آب پاش سنگین با قدرت پاشیدن آب با فشار بالا تا فاصله ۷۰ متر و دوربین مداربسته، خودروی «فاتق» برای حمل نیرو و مقاوم در برابر آتش و انفجار، خودروی «راتق» دارای برجک تیراندازی، دکل دوربین و مقاوم در برابر گلوله های تا ۷/۶ میلیمتری، خودروی«صاعقه» با قدرت فلش بالا برای مختل کردن موقت بینایی معترضان و دیگر تجهیزات انفرادی ضد شورش بود.

اکنون پس از حادثه پلاسکو و مصیبت عظیمی که بر مردم ایران وارد شده به جاست که از سردار طلایی فرمانده سابق نیروی انتظامی و نایب رئیس کنونی شورای شهر بپرسیم: درد ما کمبود وسایل و تجهیزات آتش نشانی است یا ماشین آبپاش ضد شورش؟

زهرا امیری

۲ یهمن ۱۳۹۵

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)