capture

قاضی “سومیزی ملونگو”، بت  آفریقا در پی قتل “نولوو سولینداوو” زن همجنسگرای جوان، همجنسگراستیزان آفریقایی را سخت مورد انتقاد قرار داد.

او همچنین وزارت دادگستری را شدیدا مورد انتقاد قرار داد، زیرا علیه کسانی که مرتکب جرم های ناشی از تنفر علیه  جامعه دگرباشان شدند، اقدامی انجام نداد.

این طراح رقص در یک ویدئوی پرشور در  اینستاگرام گفت :”من سکوت را انتخاب نکردم. من هنگامی که در خبرها دیدم یا از  تجاوز اصلاحی شنیدم که جایی در  آفریقای جنوبی رخ داد، هنگامی که از دختر جوانی شنیدم که همجنسگراست و به دلیل  همجنسگرا بودن به قتل رسیده است،  سکوت را انتخاب نکردم.”

(مترجم : تجاوز اصلاحی : جنایتی بر اساس  تنفر است که در آن یک یا تعداد بیشتری از افراد به دلیل  گرایش جنسی شان مورد تجاوز قرار می گیرند)

او انتخاب نکرد که  همجنسگرا باشد – او یک همجنسگرا هست.”

“بنابراین من تلاش می کنم که بگویم  همجنسگراستیزها، اینجا آفریقای جنوبی است، این را در سرتان فرو کنید : همجنسگرا بودن، دقیقا مانند سیاه یا سفید بودن است. شما انتخاب نمی کنید. شما هستید.”

“و سیستم دادگستری. شما دارید ما را درمانده و شکست خورده می کنید. شما دلیل این هستید که چرا آنها فکر می کنند که می توانند از دست قتل خلاص شوند. و تمام شما همجنسگراستیزها، من دوباره به شما می گویم : نفرت شما، من را دگرجنسگرا نمی کند!”

روز چهارشنبه، “سیگنیس مدانی” در دادگاه منطقه ای “بلو داونز” در  کیپ تاون ظاهر شد. او متهم به شکستن خانه، قصد حمله، ربودن و قتل سولینداوو ٢٢ ساله شد که به نام “وووو” معروف بود.

این اتهام وارد شد که او یکی از افراد گروهی مرد بود که در “دریفت سندز” نزدیک “خایلیتشا” در خانه زن جوان را شکستند و وارد شدند، او را ربودند و سپس به او شلیک کردند. روز بعد بدن او در کنار بزرگراه “ان٢” یافت شد.

ترجمه تخصصی برای دارما و مارتیا: احسان پارسی

‏‎ما همه جا هستیم، آزاد و برابر:

‏‎فیس بوک ما:

‏‎‏‎‏https://m.facebook.com/DharmaMartia

‏‎وب سایت ما:

‏‎‏http://dharmamartia.org

‏‎صفحه خبر وب سایت :

‏‎‏http://dmblog.dharmamartia.org/ home

اینستاگرام ما:

‏dharma martia

توییتر ما:

‏@DharmaMartia

‏‎کانال تلگرام ما:

‏‎‏https://telegram.me/DharmaMartia

‏‎همکاران ما:

‏‎‏رسانه همیاری:

‏‎‏http://media.hamyaari.ca

‏‎‏سایت خودنویس:

‏‎‏www.Khodnevis.org

‏‎‏ فضای اختصاصی دارما و مارتیا در تریبون زمانه:

www.tribunezamaneh.com/archives/author/dharma-martia

سایت پلنت ترنسجندر:

‏www.planettransgender.com

‏‎منبع :

http://www.mambaonline.com/2016/12/09/somizi-homophobes-hate-wont-make-straight/

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)