اعلاميه حزب مشروطه ايران (ليبرال دمكرات)

دستگيرى فعال حقوق بشر، آقاى پيمان عارف در تركيه

باکمال تأسف باخبر شديم كه يكى از فعالان سياسى، آقاى پيمان عارف، در تركيه دستگیرشده و از وضعیت او خبرى در دست نيست. اين دستگيرى بنا بر خبرهاى رسيده توسط نيروهاى امنیتی تركيه و به‌احتمال‌زیاد به درخواست و هماهنگى نيروهاى امنیتی جمهورى اسلامى صورت گرفته است.

حمله به محل سکونت و بازداشت پیمان عارف، يك پناهنده شناخته‌شده سیاسی در ترکیه آن‌هم به درخواست نيروهاى امنیتی ايران، تحت هر عنوانی كه صورت گرفته باشد بشدت محکوم است.

آقای پیمان عارف از فعالین شناخته‌شده حقوق مدنی و حقوق بشری است و ایران‌دوستی است که مهروموم‌های زياد از عمر خود را در زندان‌های جمهوری اسلامی سپری کرده است. او برای نجات جان خود و ادامه فعالیت‌های روشنگرانه‌اش در رابطه با نقض مستمر حقوق بشر ايرانيان به کشور ترکیه مهاجرت و در حال طى كردن مراحل پناهندگی سیاسی خود بود که بنا به دلایل نامعلوم به‌وسیله پلیس ترکیه بازداشت‌شده است.

حزب مشروطه ایران (لیبرال دمکرات) ضمن محكوم كردن اين اقدام نيروهاى امنیتی تركيه و ابراز نگرانى از وضعیت او خواستار آزادی بی‌قیدوشرط آقاى پیمان عارف است. لازم به یادآوری است كه بنا بر قوانين بین‌المللی دولت ترکیه مسئول حفاظت از جان و امنیت همه پناه‌جویان به اين كشور ازجمله پيمان عارف است.

ما از هم‌وطنان خود می‌خواهیم كه با تماس با سفارت و کنسولگری‌های تركيه در كشورهاى محل اقامت خود مصرانه و در كمال احترام از كشور دوست و همسايه ايران، تركيه، آزادى بی‌قیدوشرط و سريع آقاى پيمان عارف را خواستار شوند.

به اميد آزادى همه تلاشگران حقوق بشر ازجمله آقاى پيمان عارف و بازگشت اين عزيزان به آغوش گرم خانواده‌هایشان.

پاينده ايران
زنده باد ملت ايران
حزب مشروطه ايران(لیبرال دمکرات)

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)