اعلامیه حزب مشروطه ایران (لیبرال دمکرات)

دستگیرى فعال حقوق بشر، آقاى پیمان عارف در ترکیه

باکمال تأسف باخبر شدیم که یکى از فعالان سیاسى، آقاى پیمان عارف، در ترکیه دستگیرشده و از وضعیت او خبرى در دست نیست. این دستگیرى بنا بر خبرهاى رسیده توسط نیروهاى امنیتی ترکیه و به‌احتمال‌زیاد به درخواست و هماهنگى نیروهاى امنیتی جمهورى اسلامى صورت گرفته است.

حمله به محل سکونت و بازداشت پیمان عارف، یک پناهنده شناخته‌شده سیاسی در ترکیه آن‌هم به درخواست نیروهاى امنیتی ایران، تحت هر عنوانی که صورت گرفته باشد بشدت محکوم است.

آقای پیمان عارف از فعالین شناخته‌شده حقوق مدنی و حقوق بشری است و ایران‌دوستی است که مهروموم‌های زیاد از عمر خود را در زندان‌های جمهوری اسلامی سپری کرده است. او برای نجات جان خود و ادامه فعالیت‌های روشنگرانه‌اش در رابطه با نقض مستمر حقوق بشر ایرانیان به کشور ترکیه مهاجرت و در حال طى کردن مراحل پناهندگی سیاسی خود بود که بنا به دلایل نامعلوم به‌وسیله پلیس ترکیه بازداشت‌شده است.

حزب مشروطه ایران (لیبرال دمکرات) ضمن محکوم کردن این اقدام نیروهاى امنیتی ترکیه و ابراز نگرانى از وضعیت او خواستار آزادی بی‌قیدوشرط آقاى پیمان عارف است. لازم به یادآوری است که بنا بر قوانین بین‌المللی دولت ترکیه مسئول حفاظت از جان و امنیت همه پناه‌جویان به این کشور ازجمله پیمان عارف است.

ما از هم‌وطنان خود می‌خواهیم که با تماس با سفارت و کنسولگری‌های ترکیه در کشورهاى محل اقامت خود مصرانه و در کمال احترام از کشور دوست و همسایه ایران، ترکیه، آزادى بی‌قیدوشرط و سریع آقاى پیمان عارف را خواستار شوند.

به امید آزادى همه تلاشگران حقوق بشر ازجمله آقاى پیمان عارف و بازگشت این عزیزان به آغوش گرم خانواده‌هایشان.

پاینده ایران
زنده باد ملت ایران
حزب مشروطه ایران(لیبرال دمکرات)

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com