کنشگران داوطلب –دادخواه مدیرعامل بنیاد کودک با گرامی داشت روز جهانی داوطلب بر لزوم پایداری روند مشارکت مردمی در سطح جامعه تاکید کرد و گفت : اگر کودکان ما درست آموزش ببینندجامعه آینده ما را افرادی کاردان و متخصص خواهد ساخت، در نتیجه هرچه مشارکت داوطلبانه در این امر، بیشتر باشد، فرزندان توانمندتری خواهیم داشت.

volunteer-day

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مدیرعامل بنیادکودک، اهمیت پایداری روند مشارکت مردمی در سطح جامعه را برشمرد و بیان کرد: روز جهانی داوطلب، بهانه‌ای است برای توجه بیشتر به این نوع مشارکت، تا بتوانیم با یاری یکدیگر، برای برخورد با مشکلاتی که آینده سرزمینمان را تهدید می‌کنند، راه‌های صحیحی بیابیم.

وی به لزوم فراهم ساختن امکان ترویج مفاهیم و رفتارهای سالم در جامعه اشاره کرد و افزود: داوطلبان همچنین با همکاری در انجام فعالیت‌های پژوهشی در توسعه، عمران و آبادانی جامعه خود نقش ایفا می‌کنند و در رفع مشکلات اقتصادی خانواده‌های نیازمند همت می‌گمارند.

این مسئول،گسترش فرهنگ فعالیت‌های داوطلبانه را در جامعه حائز اهمیت خواند و بیان کرد: بنیادکودک تلاش می‌کند در قالب مسئولیت اجتماعی با برانگیختن عواطف نوع‌دوستانه اقشار جامعه، در ایجاد فرصت و انگیزه رشد و توسعه برای تمامی افراد به خصوص محرومان و نیازمندان بکوشد.

دادخواه ضمن گرامی‌داشت روز جهانی داوطلب ادامه داد: داوطلبان بنیادکودک، مهرمندانی هستند که بی‌هیچ چشم‌داشتی با عشق، مسئولیت‌پذیری و حضور سبزشان در حمایت از دانش‌آموزان با استعداد نیازمند تلاش می‌کنند.

وی همیاری و همدلی دوست‌داران فرهنگ و دانش را در تحقق این امر، مهم برشمرد و افزود: علاقه‌مندان به حمایت از کودکان با استعداد نیازمند، می‌توانند از طریق وب‌سایت بنیادکودک به این خانواده بزرگ خیریه بپیوندند و با حمایت از دانش‌آموزان با استعداد، نیازهای زندگی‌شان را فراهم کرده و آینده‌شان را متحول کنند.

وی رسالت بنیادکودک را حمایت تحصیلی و معنوی از دانش‌آموزان با استعداد نیازمند خواند و بیان کرد: در حال حاضر تعداد ۸ هزار و ۷۰۰ دانش‌آموز از بورسیه بنیادکودک برخوردار هستند و این موسسه تاکنون توانسته است بیش از ۱۲ هزار دانش‌آموز و خانواده‌های آنان را حمایت کند.

مدیرعامل بنیادکودک، یکی از امتیازهای این موسسه در ایران را دریافت مجوز ملی از وزارت کشور اعلام کرد و ادامه داد: این موسسه در سال ۸۶ از هیات دولت مجوزی دریافت کرده که بر اساس آن،کمک به بنیادکودک جزء هزینه‌های قابل قبول مالیاتی محسوب ‌می‌شود.

گفتنی است، بنیاد کودک همواره می‌اندیشد “هیچ دانش‌آموز با استعدادی نباید به دلیل مشکلات مالی و اقتصادی از تحصیل و تلاش باز بماند”.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)