جلسه‌ی رسیدگی به اتهامات فرزاد پورمرادی، روزنامه‌نگار و فعال رسانه‌ای در کرمانشاه، امروز دوشنبه پانزدهم آذرماه، در شعبه ١٠٣ کیفری کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، روز جاری، فرزاد پورمرادی، فعال رسانه‌ای در کرمانشاه، به اتهامات “نشر اکاذیب به‌قصد تشویش اذهان عمومی” و “توهین به مقامات” در شعبه ١٠٣ کیفری کرمانشاه به ریاست ولی محمدی محاکمه شد.

زمان رسیدگی به دومین پرونده وی با اتهامات “اقدام علیه امنیت ملی” و “تبلیغ علیه نظام” هفتم دی‌ماه تعیین‌شده است.

فرزاد پورمرادی، روز یکشنبه ۱۳ دی‌ماه ۱۳۹۴، هنگام خروج از خانه توسط نیروهای امنیتی – انتظامی بازداشت و پس از مدتی به زندان دیزل آباد در کرمانشاه انتقال یافت. وی پس از دوماه با وثیقه ۹۰ میلیون تومانی آزاد گردید و چند روز پس‌ازآن در پی وخامت وضعیت جسمانی ناشی از عدم رسیدگی درمانی در زندان، در بیمارستان تحت عمل جراحی قرار گرفت.

مقامات قضایی در زمان بازداشت این روزنامه‌نگار از اعزام وی به بیمارستان خودداری کرده بودند.

لازم به ذکر است که آقای پورمرادی از گرفتگی دریچه قلبی و عفونت کیسه صفرا رنج می‌برد.

این روزنامه‌نگار در طول دوران بازداشت خود از حق گرفتن وکیل محروم بوده است.

پیش‌تر، رسانه‌های جمهوری اسلامی ایران، پورمرادی را در سال ۱۳۸۸، در جریان انتخابات ریاست جمهوری، به تحریک دانشجویان دانشگاه رازی کرمانشاه متهم کرده و او را فردی «ضدانقلاب با سوابق متعدد فعالیت» عنوان کرده بودند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com