capture

تنها در ۵٩ روز دیگر رییس جمهور منتخب،  دونالد ترامپ کارش را آغاز می کند و  مایک پنس به عنوان معاون اول رییس جمهور با او همره خواهد بود.

اقلیت ها سراسر  ایالات متحده و جهان تظاهراتی برگزار نمودند و درباره آنچه این دولت ممکن است برای آنها دربرداشته باشد ابراز نگرانی نمودند.

جامعه دگرباشان بطور ویژه نگران هستند که بعضی از حقوق شان ممکن است گرفته شود. هیچ حدسی وجود ندارد که چه چیزی تحت دولت ترامپ رخ خواهد داد.  باراک اوباما سزاوار لقب رییس جهمور دگرباش دوست آمریکا بود.

 

  1. نام گذاری نخستین یادبود حقوق دگرباشان :

اوایل امسال اوباما منطقه و پارک اطراف  استون وال در  نیویورک را به عنوان نخستین یادبود ملی  دگرباشان نام گذاری نمود.

بنای استون وال و خیابان های اطراف آن مکان شورش استون وال در سال ١٩۶٩ می باشند که به راه اندازی جنبش آزادی  همجنسگرایان کمک نمود.

 

اوباما در ویدیووی که بوسیله  کاخ سفید در ماه ژوئن منتشر شد گفت :”من بنای یادبود استون وال را علاوه  بر سیستم پارک ملی آمریکا به عنوان جدیدترین یادبود برگزیدم.”

“من باور دارم پارک های ملی ما باید داستان کامل کشورمان را منعکس کنند – روحیه غنی و متنوع و منحصر به فرد آمریکایی که همیشه برای ما تعریف شده است، که ما در کنار یکدیگر قوی تر هستیم. خارج از تعداد زیاد ایالت، ما یکی هستیم.”

 

  1. تحت رهبری او، دادگاه عالی ازدواج همجنسگرایان را در تمامی ۵٠ ایالت قانونی نمود.

 

اوباما پس از اینکه این تصمیم در ژوئن ٢٠١۵ اعلام شد گفت :”پیشرفت ها در این مسیر اغلب در بازه های کوچک می آید، گاهی اوقات دو گام به جلو، یک گام به عقب. و سپس گاهی اوقات روزهایی مانند این وجود دارد که تلاش آرام و ثابت با عدالت پاداش می گیرد که مانند یک صاعقه از راه می رسد.”

 

  1. اوباما حمله به فردی به دلیل گرایش جنسی یا هویت جنسیتی او را یک جرم فدرال شناسایی نمود.

 

در اکتبر ٢٠٠٩، اوباما قانون جلوگیری از جنایت بر اساس  تنفر متیو شفرد و جیمز بیرد را امضا نمود. متیو شفرد نوجوان  همجنسگرا در سال ١٩٩٨ ربوده شد و تا مرگ مورد ضرب و شتم و شکنجه قرار گرفت و جیمز بیرد در همان سال توسط سه مرد با کامیون روی جاده آسفالت سه مایل تا مرگ کشیده شد.

 

  1. وزارت آموزش و پرورش ایالات متحده سه نشست بطور ویژه برای نوجوانان دگرباش را میزبانی کرده است.

 

“کاتلین سیبلیوس” وزیر خدمات انسانی و بهداشت  در آغاز اجلاس ٢٠١١ گفت :”از زمانی که رییس جمهور اوباما در ژانویه ٢٠٠٩ به قدرت رسیده است او تعهدی را به اجرا درآورد و توسط همه افراد در دولتش به اشتراک گذاشته شد که تضمین دهد که  همجنسگرایان زن،  همجنسگرایان مرد،  دوجنسگرایان و دگرجنس گونه های آمریکایی شانسی دارند تا به پتانسیل کاملشان برسند.”

 

  1. طبق اقدام اوباما شرکت های بیمه مراقبت های بهداشتی نمی توانند بر پایه گرایش جنسی تبعیض قائل شوند.

 

اوباما قانون مراقبت مقرون به صرفه را در مارس ٢٠١٠ امصا نمود که بدین معناست بیمه کنندگان دیگر نمی توانند از فردی به دلیل اینکه او همجنسگرای زن، همجنسگرای مرد، دوجنسگرا یا  دگرجنس گونه است روی برگردانند.

 

  1. اوباما نخستین استراتژی جامع ملی اچ آی وی / ایدز را صادر نمود.

 

در سال ٢٠١٠ دولت اوباما طرحی را آماده نمود که تعداد عفونت های سالانه جدید اچ آی وی در ایالات متحده را تا ٢۵ درصد در طول ۵ سال بعدی کاهش داد. دولت او اخیرا در سال ٢٠١۵ این طرح را بازبینی و تجدید نمود که تا سال ٢٠٢٠ ادامه دارد.

 

تقریبا از هر ۵ نفر شهروند مبتلا در ایالات متحده یک نفر از وضعیت خود آگاه نیست و یک بروزرسانی در این طرح به افزایش درصد افرادی که با اچ آی وی زندگی می کنند و از وضعیت وجود یا عدم وجود آنتی بادی در بدن خود آگاه هستند انجامید و تا حداقل ٩٠٪‏ افراد به این آگاهی دست یافتند.

 

  1. اوباما از تلاش های قانونی برای ممنوعیت استفاده از ” تبدیل درمانی” حمایت نمود.

 

اوباما مطالعه ای درباره سو مصرف مواد و خدمات مدیریت بهداشت روانی منتشر نمود که “تغییرات در گرایش جنسی، هویت جنسیتی و  بیان جنسیتی طبیعی هستند. تبدیل درمانی موثر و کارا نیست، و کلیشه های مضر جنسی را تقویت می کند و یک درمان مناسب بهداشت روان نیست.”

 

  1. دولت او نخستین مرکز منبع ملی برای افراد دگرباش مسن را گشایش نمود.

 

مرکز بودجه بهداشت و خدمات انسانی در سال ٢٠١١ گشایش یافت و هدف آن حمایت از ١.۵ تا ۴ میلیون فرد دگرباش بود که سن ۶٠ سال یا بیشتر دارند.

 

  1. اوباما به سیاست “نپرس، نگو” در ارتش پایان داد.

 

اوباما در سال ٢٠١١ به قانون ١٧ ساله پایان داد که بیان می کرد زنان و مردان  همجنسگرا و  دوجنسگرا نمی توانند در  ارتش ایالات متحده خدمت کنند.

 

اوباما در آن زمان گفت : “از ٢٠ سپتامبر اعضایی که در ارتش خدمت می کنند دیگر مجبور نخواهند شد تا اینکه چه کسی هستند را به منظور خدمت به کشورمان مخفی کنند.”

 

  1. دولت او به تمامی مدرسه های ایالات متحده فرمان داد که به دانش آموزان دگرجنس گونه اجازه دهند تا به دستشویی که با هویت شان همخوانی دارد دسترسی داشته باشند.

 

این فرمان در پاسخ به لایحه بحث برانگیز دستشویی بود که افراد دگرجنس گونه را مجبور می نمود تا از دستشویی استفاده کنند که همخوان با جنسیت گواهی تولدشان بود و این لایحه اوایل امسال در  کارولینای شمالی مطرح شد، وزارت دادگستری نامه ای در این باره صادر نمود. در این نامه آمده است :

“یک مدرسه ممکن است امکانات جداگانه ای بر پایه جنسیت افراد فراهم کند اما باید به دانش آموزان دگرجنس گونه اجازه دهد تا به چنین امکاناتی سازگار با هویت جنسیتی شان دسترسی داشته باشند.”

 

“یک مدرسه نباید دانش آموزان دگرجنس گونه را ملزم کند که از امکانات ناسازگار با هویت جنستی شان یا از امکانات فردی استفاده کنند، آن هم زمانی که دیگر دانش آموزان ملزم به انجام آن نیستند.”

 

١١.اوباما  جشن غرور را به ارمغان آورد.

 

باوجود اینکه  بیل کلینتون نخستین جشن غرور را که به سال ٢٠٠٠ باز می گردد برگزار نمود، اما کمی بعد برچیده شد. از زمانی که اوباما انتخاب شد، او هر سالی که در قدرت بود، جشن غرور را برگزار کرد.

 

همزمان با رژه جشن غرور که در ماه ژوئن به مناسبت گرامیداشت شورش های استون وال در سال ١٩۶٩ برگزار شد، ماه برگزاری جشن غرور یک بزرگداشت ماهانه برای افراد  دگرباش است.

 

ترجمه تخصصی برای دارما و مارتیا: احسان پارسی

 

فیس بوک ما:

‏‎‏https://m.facebook.com/DharmaMartia

وب سایت ما:

‏http://dharmamartia.org

صفحه خبر وبسایت :

‏http://dmblog.dharmamartia.org/ home

کانال تلگرام ما:

‏https://telegram.me/DharmaMartia

همکاران ما:

‏http://media.hamyaari.ca

‏www.Khodnevis.org

‏https://www.tribunezamaneh.com/archives/author/dharma-martia

‏‎منبع :

http://www.pinknews.co.uk/2016/11/21/a-definitive-list-of-everything-obama-has-done-for-the-lgbt-community/

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)