img15110557

انجمن اندیشه های دانشجویی دانشگاه آزاد مشهد در بیانیه‌ای لغو سخنرانی علی مطهری، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی را محکوم کرده و نوشته است: متأسفانه در روز یکشنبه شهر مشهد شاهد یک بداخلاقی و قانون شکنی واضح و آشکار بود که حقیقتاً اربعین سیاه را برای عزاداران تدائی کرد. سخنرانی آقای علی مطهری فرزند  مرتضی مطهری، نماینده و نائب رئیس مجلس شورای اسلامی به دستور دادستان خراسان لغو گردید و مهمانان و عزاداران در مکان سخنرانی توسط نیروهای امنیتی، متفرق گردیدند….

بخش هایی از این بیانیه به شرح زیر است :

هر دم از این باغ بری می رسد . . .

بعد از لغو کنسرت های مجوزدار موسیقی و سخنرانی هایی که با بازی با کلماتی همچون نفوذ، فتنه و خاموشین فتنه لغو گردید. مسئولین خراسان دست به اقدامی نوین زدند، تا ثابت کنند که خراسان قوانین مختص به خود را دارد، اینجا باید به سلیقه فرد خاص[علم الهدی] عمل کرد و در غیر اینصورت باید با نیروهای امنیتی مواجه شویم.

مگر نه اینست که علی مطهری نماینده مجلس توسط شورای نگهبان تأیید صلاحیت شده است؟

پس چگونه است که دادستان خراسان توانایی این را پیدا کرده تا برنامه مجوزدار سخنرانی این نماینده  را لغو می کند و عملا با این کار صلاحیت این فرد را زیر سوال ببرد!؟

با این تفاسیر سوالاتی که پیش می آید این است، چرا باید در مشهد اینگونه اتفاقات رخ دهد؟ آیا مشهد از کل کشور جداست که بر خلاف قوانین کشور عمل می کنند؟

مسئولین کشور باید پاسخگوی اینگونه سوالات باشند و تکلیف این شهر و استان را روشن کنند.

انجمن اندیشه های دانشجویی دانشگاه آزاد مشهد ضمن محکوم کردن این حرکت، از رئیس جمهور محترم و همچنین نمایندگان محترم تقاضا دارد چاره ای بیندیشند که یکبار برای همیشه طومار این بدعت ها و قانون شکنی ها را در هم بپیچند و مردم مشهد را از رفتارهایی که باعث یاس و نا امیدی و بدبینی نسل جوان و مخصوصا قشر پرسشگر دانشجو می شود، نجات دهند .

امید داریم به زودی شاهد گزارش های منابع ذی صلاح در خصوص این بدعت ها در استان خراسان  باشیم.

دود اگر بالا نشیند کسر شأن شعله نیست
جای چشم ابرو نگیرد گرچه او بالاتر است
شصت و شاهد هردو دعوای بزرگی می کنند
پس چرا انگشت کوچک لایق انگشتر است؟
آهن و فولاد از یک کوره می آیند برون
آن یکی شمشیر گردد ، دیگری نعل خر است
گر ببینی ناکسان بالا نشینند صبر کن
روی دریا کف نشیند، قعر دریا گوهر است
“صائب تبریزی”

انجمن اندیشه های دانشجویی دانشگاه آزاد مشهد

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com