capture

شمار کشته شدگان زنان دگرجنس گونه رنگین پوست در سال های اخیر افزایش یافته است. نیویورک (بنیاد تامسون رویترز) – روز پنجشنبه فعالان گفتند که در میان ترس ناشی از واکنش شدید علیه جامعه دگرجنس گونه در پی انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رییس جمهور بعدی ایالات متحده، قتل افراد دگرجنس گونه امسال در ایالات متحده افزایش تمام وقت داشته است.

گلاد، یک گروه مدافع ایالات متحده کشته شدن ٢۴ فرد دگرجنس گونه که به قتل رسیده اند را پیگیری می کند، و این تعداد بیش از رقم ٢٢ نفر در سال گذشته می باشد. گلاد اعلام نمود که بیشتر قربانیان امسال زنان رنگین پوست بوده اند. این بیانیه از آنجا می آید که فعالان دگرجنس گونه از واژگونی حقوق مدنی شان تحت دولت جدید ترامپ رییس جمهور منتخب اظهار نگرانی می کنند.

ترامپ در طول مبارزه انتخاباتی گفت که او جامعه همجنسگرایان زن، همجنسگرایان مرد، دوجنسگرایان و افراد دگرجنس گونه ( دگرباشان) را می پذیرد. اما قول او برای معرفی یک دادگستری محافظه کار برای پر کردن جای خالی در دادگاه عالی ایالات متحده ترس هایی بوجود آورد که حقوق دگرجنس گونه بدست آمده تحت ریاست جمهوری باراک اوباما مورد تهدید قرار گرفته است.

“کوین نادال” مدیر اجرایی مرکز پژوهش های دگرباشان در مرکز تحصیلات تکمیلی دانشگاه نیویورک گفت که او می ترسد که قطعا افزایشی می تواند در جنایت بر اساس تنفر علیه افراد دگرجنس گونه و دگرباش تحت دولت ترامپ وجود داشته باشد. او به بنیاد تامسون رویترز گفت : “هنگامی که کاندیداهایی که تنفر را نشان می دهند انتخاب شوند، آنها به افراد دارای تفکر مشابه اجازه می دهند که طبق آن تنفر عمل کنند.”

در سال ٢٠١۵، ائتلاف ملی مشترک برنامه ضد خشونت مستقر در نیویورک که یک گروه مدافع می باشد، این جرایم و ۴ مورد کشته شدن افراد دگرجنس گونه یا افراد با جنسیت تایید نشده در ایالات متحده را به عنوان جرم ناشی از تنفر دسته بندی نمود. آخرین قربانی “نونی نوروود” یک زن سیاه پوست دگرجنس گونه بود که اوایل این هفته در ریچموند، ویرجینیا مورد اصابت گلوله قرار گرفت.

“نیک آدامز” سخنگوی گلاد گفت :”این قتل به دنبال روندی است که دیده می شود شمار کشته شدگان زنان دگرجنس گونه رنگین پوست در سال های اخیر در حال افزایش می باشد. این سازمان از سال ٢٠١٣، چهره ی خود را با پیگیری پرونده های قتل در رسانه و هنگامی که توسط خانواده های قربانیان و اعضای جامعه اعلام شد، تدوین کرده است.

گلاد اعلام نمود، تعداد قربانیان به قتل رسیده دگرجنس گونه می تواند بیشتر باشد، زیرا پلیس، رسانه ها و خانواده ها گاه گاهی جنسیت قربانی را اشتباه گزارش می دهند.

ماه گذشته، دادگاه عالی برای نخستین بار موافقت نمود که در یک پرونده حقوق دگرجنس گونه حکم دهد که در این پرونده یک مدرسه دولتی ناحیه ویرجینیا در حال مبارزه بود تا از استفاده ی دانش آموزان دگرجنس گونه زن متولد شده دبیرستان از دستشویی پسران جلوگیری کند.

ترجمه تخصصی برای دارما و مارتیا: احسان پارسی

فیس بوک ما:

‏‎‏https://m.facebook.com/DharmaMartia

وب سایت ما:

‏http://dharmamartia.org

صفحه خبر وبسایت :

‏http://dmblog.dharmamartia.org/ home

کانال تلگرام ما:

‏https://telegram.me/DharmaMartia

همکاران ما:

‏http://media.hamyaari.ca

‏www.Khodnevis.org

‏https://www.tribunezamaneh.com/archives/author/dharma-martia

‏‎منبع :

http://m.huffpost.com/us/entry/us 5824f1c3e4b034e38990c47c

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)