%d9%85%d8%b5%d8%b7%d9%81%db%8c
با درود و سپاس به پیشگاه ملت شریف ایران که براستی حماسه ایی جاویدان را در تاریخ ایران و با حضور میلیونی در پاسارگاد و روز جهانی کوروش بزرگ خلق و ثبت نمودند.
شیرینی پیروزی نور بر تاریکی ، با بی مهری هایی که قبل و بعد از ۷ آبان از سوی حکومت رو به پایان صورت گرفت ، بر کام ملت ایران تلخ گردید.
اصولی از قانون اساسی کشور در پی میآید که نشانگر غیر قانونی بودن برخوردهای صورت گرفته از سوی حکومت میباشد.
اصل ۲۳ _ تفتیش عقاید ممنوع است
اصل۲۷ _تشکیل اجتماعات و راهپیمایی ها بدون حمل سلاح ، به شرط ان که مخل به مبانی اسلام نباشد آزاد میباشد.
اصل ۳۲ _ عدم دستگیری بدون حکم قانونی و اعلام اتهام بصورت کتبی به متهم و معرفی ظرف ۲۴ ساعت به محاکم قضایی.
اصل ۳۸ _ ممنوعیت شکنجه
متاسفانه طبق اخبار و شواهد موجود این اجتماع کاملا مدنی و نمادین که بدون کوچکترین اعمال مخل امنیت ملی کشور برگزار شد ، دستگیری و بازداشت عده ایی از هموطنانمان را در پی داشت .
دستگیریهایی از افراد بنام تا گمنام
باتوجه به اصل های ۲۳ _۲۷ _۳۲ و ۳۸ قانون اساسی کشور ، این برخوردهای قهرامیز غیرقانونی بوده و اگر دستور از سران کشور نبوده باشد قطعا یک عمل خودسرانه بوده است که باید هرچه سریعتر از چنین حرکتهای غیر قانونی جلوگیری شده و با عاملین آن برخورد قانونی صورت بگیرد.
اندر احوالات
شخصیتهای سیاسی مدنی ، بنا بر اطلاع رسانیهایی که بر حسب موقعیت اجتماعی آنان از آنها میشود دچار مخاطرات چندانی نخواهند شد و یقینا حمایتهای نهادهای حقوق بشری و رسانه ایی را بهمراه خواهند داشت.
نگرانی در انجا میباشد که عده زیادی از هموطنان که برای حضور در یک مناسبت ملی میهنی و تاریخی در پاسارگاد حضور پیدا کرده بودند ، بصورت غیر قانونی دستگیر و بازداشت شده اند و با توجه به گمنام بودن و عدم دسترسی به رسانه های آزاد و همچنین مشکلاتی از قبیل بعد مسافت و یا عدم تمکن مالی خانواده هایشان ، در شرایط ابهام آلود و شاید سخت نگهداری و امکان پیگیری شرایط نگهداری و یا نوع اتهام و چگونگی رسیدگی به اتهاماتشان را ندارند و این نگرانی برای ملت ایران پدید می آید که سرنوشت فرزندانشان چه خواهد شد.
#جنبش_اتحاد_ملی که از حمایت صدها گروه سیاسی برخوردار است و بر حسب هدفی که در احقاق حقوق ملت ایران دارد ، ضمن محکومیت شدید این برخوردها و دستگیریهای غیر قانونی و خودسرانه ، اعلام مینماید !
چنانچه پس از صدور این بیانیه نسبت به آزادی یا اطلاع رسانی از چگونگی بازداشت، نوع اتهام ،نگهداری و روند رسیدگی به پرونده های دستگیر شدگان اقدام ننمایید ، اقدام به انتشار دومین بیانیه خود خواهد نمود که امکان بروز هر اتفاقی برای آمرین و عاملین این حادثه و در سطح کلان تر برای حکومت در پی خواهد داشت.
برهمین اساس #جنبش_اتحاد_ملی با اتکا به قدرت اجرایی و عملیاتی و رسانه ایی خود و همچنین به پشتوانه قدرت ملت ایران به اطلاع عموم هموطنان میرساند ضمن حمایت و انتشار و فراگیر نمودن این بیانیه هشدار آمیز ، اطلاعات و گزارشات خود در رابطه با برخوردهای غیرقانونی مسئولان ذیربط استان فارس را به اطلاع مدیران #جنبش_اتحاد_ملی جهت پیگیری امور مربوطه برسانند.
قابل ذکر است جهت اقدامات اجرایی ( فاز اول ) و اعلام حمایت از دستگیرشدگان و امیدواری خانواده های انان و همچنین اعلام هشدار و انزجار از آمرین و عاملین این برخوردهای غیر قانونی ، همه گروها موظف هستند نسبت به شعار نویسی (دیوار،اسکناس،اتیکت،دستها) با مضمون
#آزادشوند_یاکه_زندانهابسازید
اقدام نمایند امروز که گذشت ولی گویا فردا خبری در راه است.
شورای سیاستگذاری جنبش اتحاد ملی (جام)

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)